banner346
banner19

Denizli'de minibüs şoförlerine eğitim verilecek 

Denizli’de minibüs şoförlerine eğitim verilecek 

Denizli'de minibüs şoförlerine eğitim verilecek 

Denizli Büyükşehir Belediyesi,  kentte bulunan 23 minibüs hattındaki 1500 minibüs şoförüne trafik ve toplu taşıma eğitimi verecek. İki hafta devam edecek olan eğitim programının ilk toplantısı gerçekleştirildi. 
PAMUKKALEHABER

Ulaşım alanında birçok projeye imza atan Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli Emniyet Müdürlüğü ve Şoförler Odası işbirliği ile minibüs şoförlerine yönelik trafik eğitim programı düzenliyor. Denizli'de bulunan 23 minibüs hattındaki 1500 şoför, iki hafta süreyle verilecek.  eğitimlerde; trafik, hat minibüsü işletmeciliği ve yönetmelikleri, halkla ilişkiler, araç güvenliği ve uygunluğu, kılık kıyafet ile toplu taşıma adabı gibi konularda bilgilendirilecek. 

Denizli Şoförler Odası seminer salonunda düzenlenen eğitim kapsamında sunum ve eğitimler, Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı ile Denizli Şoförler Odası yetkilileri tarafından yapılacak. 

KATILIM BELGESİ VERİLECEK 
Eğitim programının ilk gününe, Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Şube Müdürlüğü’nden Ramazan Yamaç ve Engin Aydemir, Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Ekipler Amiri Mithat Tüzüner, Denizli Şoförler Odası Başkanı Köksal Semerci hat minibüs şoförleri katıldı. Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Ekipler Amiri Mithat Tüzüner tarafından katılımcılara genel trafik bilgileri eğitimi verildi.

İki hafta sürecek eğitimlerin sonunda 1500 minibüs şoförüne katılım belgesi verileceği ifade edildi.
 

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2017, 15:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER