banner346
banner19

Denizli’de o mahallede 15 vaka, 50 karantina

Denizli’de korona virüs bir mahalleye daha sıçradı. Tavas’a bağlı 300 nüfuslu Akyar Mahallesinde Kurban Bayramından bu yana vaka sayısı 15’e çıktı. 70 yaşlarındaki erkek bir hastanın durumunun ağır olduğu öğrenilirken, mahallede 50 kişinin de karantinada olduğu öğrenildi. Mahallede virüs vakasının Çivril'de gerçekleştirilen nişan merasimi sonrasında arttığı iddia edildi.

Denizli’de o mahallede 15 vaka, 50 karantina
banner20
banner243

Edinilen bilgiye göre korona virüs Tavas’a bağlı Akyar Mahallesine sıçradı. Denizli-Muğla karayolu üzerinde yer alan 300 nüfuslu mahallede Kurban Bayramından bu yana vaka sayısı hızla arttı. Düğünler nedeniyle arttığı iddia edilen virüs vakalarında virüs bulaşan hasta sayısının 15 olduğu öğrenildi. Mahallede virüs nedeniyle 50 kişinin de karantina altında olduğu, evlerinden çıkarılmadığı gelen bilgiler arasında. Mahallede ayrıca 70 yaşındaki bir erkek hastanın da durumunun ağır olduğu öğrenildi.

ÜRETİM DURDU SÜTLER ALINMIYOR

Mahalledeki son durum hakkında bilgi veren Akyar Mahalle Muhtarı İzzet Akış, virüs vakalarının düğünler nedeniyle arttığına dikkat çekti. Akış, “300 nüfuslu bir mahallemizde 50 kişi karantina altında. Yaklaşık 15 pozitif vaka var. 1’inin durumu ağır. Mahallemiz bir çiftçi mahallesi. Üretim devam etmek zorunda ama karantina altında olanlar süt üretimi yapıyor anca satamıyor. Sütler ellerinde kalıyor. Kimse de süt almak istemiyor. Durum biraz sıkıntılı” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2020, 15:15

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER