banner346
banner19

DENİZLİLİ BAKANIN GÖREVİ BELLİ OLDU

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın yeni kabinenin 9 Temmuz günü açıklayacağını söylemesinin ardından gözler geçtiğimiz dönem Ekonomi Bakanlığı yapan Nihat Zeybekci’ye çevrildi.

DENİZLİLİ BAKANIN GÖREVİ BELLİ OLDU
banner20
banner243

Zeybekci 24 Haziran Genel Milletvekili aday adayı listesinde yer almasına rağmen 8 kişilik Ak Parti aday listesine dâhil edilmemişti. Yeni kabinede yer almasına kesin gözüyle bakılan Zeybekci hakkında ortaya atılan bir iddia ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni hükümet sisteminde başkan yardımcısı olacağıydı.

GENİŞLETİLMİŞ YETKİLERLE EKONOMİ ONA EMANET

Ankara kulislerinde bugün konuşulan ve AK Parti’ye yakın kaynakların doğruladığı bilgiye göre Nihat Zeybekci yeni kabinede ekonominin patronu olacak.  24 Haziran’da gerçekleştirilen seçimlerle birlikte hayata geçen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine göre oluşturulan Ticaret Bakanlığı görevini yürütecek olan Zeybekci, ekonomide tek söz sahibi olacak.

 

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Ekonomi Bakanlığı’nın birleştirilmesi ile oluşturulan Ticaret Bakanlığı görevini yürütecek olan Zeybekci bu anlamda Türkiye’nin ilk Ticaret Bakanı olacak. Zeybekci 26.Dönemdeki Ekonomi Bakanı olması sebebiyle Türkiye’de bu konuda son Bakan olarak tarihe geçmişti.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2018, 17:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER