banner346
banner19

Denizli’ye 4 yıl sonra yeni komutan atandı

Denizli 11. Komando Tugay Komutanlığının yeni komutanı belli oldu. 15 Temmuz hain darbe girişimin ardından general yerine albay rütbesindeki komutanların görev yaptığı tugayın yeni komutanı Genelkurmay Genel Sekreteri Tuğgeneral Mehmet Özeren getirildi.

Denizli’ye 4 yıl sonra yeni komutan atandı
banner20
banner243

Kara, Deniz ve Hava Komutanlıklarında general ve amiral atamaları belli oldu. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan atama kararına göre Kara Kuvvetleri’nde 74 general, Deniz Kuvvetleri’nde 36 amiral ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda 17 generalin görev yerleri ve pozisyonları değişti.

DENİZLİ’NİN KOMUTANI YARBAŞKAN OLDU

Denizli 11. Komando Tugay Komutanı iken Tuğgeneralliğe terfi ettirilen Çetin Köklü’nün yeni görev yeri de belli oldu. Köklü, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İstanbul’da konuşlu 1. Ordu Harekat Kurmay Yarbaşkanlığına atandı.

4 YIL SONRA GENERAL ATAMASI

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından eski tuğgeneral İlhan Özbakır’ın müebbet hapis cezası almasının ardından albay rütbesindeki askerlerin yürüttüğü Denizli 11. Komando Tugayının yeni komutanı Tuğgeneral Mehmet Özeren oldu. 2018’de Genelkurmay Genel Sekreterliğine görevlendirilen Özeren, MSB Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği görevini de yürütüyordu.

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER