banner346
banner19

Dokumacılar Belli Oldu

Denizli haber/pamukkalehaber.com/Dokumacılar Belli Oldu

Dokumacılar Belli Oldu
banner20
banner243

Buldan Dokuma, Kültür ve El sanatları Festivali kapsamında düzenlenen El Dokuma Sanatkarları Usta Yarışması’nda birinciliği Halil Çomuk kazandı.

İki kategoride düzenlenen yarışmaya toplam 7 yarışmacı katıldı. Talat Tarakçı Parkı’nda kurulan 3 adet el tezgahında verilen süre içinde hünerlerini sergileyen dokumacılardan, Ustalar Bölümünde birinciliği Halil Çomuk kazanırken, ikinciliği Ahmet Teker, üçüncülüğü ise Metin Sayın aldı.

Buldan Halk Eğitim Merkezi kurslarından mezun olan Genç ve Yeni Dokumacılar kategorisinde ise birinciliği Fatma Caba, ikinciliği Gülhan İncekara, üçüncülüğü de Veysel Karaşın ve Hasan Akdağlı beraber kazandılar.

Yarışmada ustalar bölümünde dereceye girenlere birer çeyrek altın verilirken, gençler ve yeni dokumacılar bölümünde birinciye çeyrek altın, diğer yarışmacılara ise nevresim takımı hediye edildi. Dereceye girenlerin hediyelerini Kaymakam Hacı Uzkuç, Belediye Başkanı Mustafa Gülbay ve Jüri Başkanı Erdoğan Tıkıroğlu verdi. 

Hediyelerin verilmesinin ardından, Denizli İl birinciliği ve Ege Bölge ikinciliğini kazanan Buldan Belediyesporlu minik halkoyunları ekibinden birbirinden güzel oyunlar izleyenleri doyurdu.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2015, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14