banner346
banner19

Dso, Şubat Toplantısında Düşman Çatlattı

denizli haber,pamukkalehaber.com, Dso, Şubat Toplantısında Düşman Çatlattı

Dso, Şubat Toplantısında Düşman Çatlattı
banner20
banner243

Denizli Sanayi Odası (DSO) Şubat ayı olağan Meclis toplantısı, 23 Şubat 2016 Salı günü gerçekleştirildi. Meclis Başkanı Mehmet Tosunoğlu’nun sunuş konuşmasıyla başlayan toplantıda ülkemizin içinde bulunduğu durum ve Denizli ekonomisindeki son gelişmeler konuşuldu.

DSO Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci, “Uzun zamandır dedikodular yüzünden sıkıntı içindeyiz. Bununla ilgili geçtiğimiz aylarda bankacılık sektörü temsilcileriyle birlikte istişare toplantısı yaptık. Dedikodulara itibar edilmemesi gerektiği konusunda kendilerini de uyardık. Biz haklı olduğumuzu biliyorduk ama rakamlar da bizi doğruladı. Denizli’nin takipteki kredi oranı, düşmeye devam ediyor. Son 2 yıl içerisinde Denizli’de takipteki kredi oranı %4 seviyelerinden %2’lere kadar düştü. Sektörel kredilerin hala bu kadar yoğun kullanıldığı bir ilde takipteki kredi oranının 2 senede %50 düştüğü başka hiçbir sanayi kentinde görülmemiştir.”dedi.

Düşen ihracat rakamlarına değinen Keçeci, “2013 yılından bu yana Denizli’nin ihracat rakamlarında düşüş var. Ocak ayında ilk defa bu kadar düşük bir rakamla karşı karşıya kaldık. Aynı trend Türkiye ihracatı için de geçerli. Biz Denizli Sanayi Odası olarak bütün rakamları analiz ediyoruz. İhracattaki bu düşüşü iyi analiz etmek gerekiyor. Paritedeki oynaklık ve emtia fiyatlarındaki düşüşü değerlendirmeden, ihracattaki düşüşü tek başına yorumlamak doğru değil. Denizli sanayisi tam kapasiteyle çalışmaya devam ediyor. Denizli sanayisi 2016 Ocak ayında 153.406 kWhsanayi elektriği kullanarak tarihinin en yüksek elektrik tüketimini yaptı. Ayrıca istihdamda da 190.000 kişiyi geçmiş bulunuyoruz. Tüm bu rakamlar bize ihracatın da yükseleceğini işaret ediyor.” şeklinde konuştu.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2016, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER