banner346
banner19

Ergülen Final Okulları Öğrencileriyle Buluştu

denizli haber , pamukkalehaber.com, Ergülen Final Okulları Öğrencileriyle Buluştu

Ergülen Final Okulları Öğrencileriyle Buluştu
banner20
banner243

Denizli Final Okulları, 2-A sınıfı öğrencilerini Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğretim üyesi olan şair, yazar Haydar Ergülen ‘le bir araya getirdi.

Yazarın ‘’Nar Alfabesi’’adlı kitabını önceden okuyan öğrenciler kitabın yazarı  Ergülen’e sorular yönelttiler. Ergülen ‘’Nar Alfabesi’nde ilk kez yeryüzünde bir yolculuk yapmayı denedim. Kızım Nar ile birlikte çıktığımız bu şiirli yolculukta, insanı insan yapan şeylerin neler olduğunu öğrendik: Ağaçları, bitkileri, çiçekleri, meyveleri  ve sebzeleriyle doğa… Kuşundan balığına, kedisinden atına, göğü,  suyu  ve toprağı güzelleştiren  hayvanlar…’’

Hayvanları,  doğayı ve bitkileri çok sevdiğini belirten Ergülen öğrencilerin sorularını yanıtladı. Bu keyifli ve eğlenceli söyleşinin ardından okudukları kitapları Ergülen’e imzalatan çocuklar daha önce bilmedikleri hayvanlar ve bitkilerle ilgili şaşırtıcı, farklı bilgileri öğrenmenin sevincini yaşadılar.

Bu güzel söyleşinin ardından öğrenciler, öğretmenler ve şair -yazar Haydar Ergülen ile birlikte topluca fotoğraf çektirdiler. Ergülen,  Final Okulları öğrencilerinin ilgisi ve bilgisinden çok memnun olduğunu dile getirerek okul yöneticilerine teşekkür etti.  

 

 

                

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2015, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER