banner346
banner19

Eşofmanlar Büyükşehir'den

denizli haber, pamukkalehaber.com, Eşofmanlar Büyükşehir’den

Eşofmanlar Büyükşehir'den
banner20
banner243

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz olarak verilen halk oyunu kursuna katılan 500 kursiyere eşofman hediye edildi.

Denizli'de yaptığı sosyal ve kültürel hizmetlerle göz dolduran Denizli Büyükşehir Belediyesi, ücretsiz düzenlenen halk oyunları kursuna katılan 500 kursiyere eşofman dağıttı. Yetişkin, çocuk ve gençlerin yer adlığı 3 farklı kategorideki kursiyerler, Anadolu'nun çeşitli yörelerine ait halk oyunlarını 7 ay süren eğitimler sonrasında öğreniyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi İncilipınar Spor Salonu'nda düzenlenen eşofman dağıtımına Kültür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, kurs öğretmenleri ve kursiyerler katıldı. Otaklı, burada yaptığı konuşmada, halk oyunlarının Anadolu'nun en önemli kültürel değerleri arasında olduğunu belirterek, Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin de bu değerleri yaşatmak için her zaman büyük çaba harcadığını söyledi.

 

BÜYÜKŞEHİR'İN KURS VE ETKİNLİKLER TAMAMEN ÜCRETSİZ

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği konservatuar kurslarından, spor okullarına, halk dansları kurslarından, eğitici kurslara kadar tüm kurs ve etkinlikler ile kurslarda kullanılan temel malzemelerin de ücretsiz olduğunu vurgulayan Otaklı, halk oyunları kursuna katılan vatandaşların eşofmanlarının da yine Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandığını ifade etti. Denizli’de halk dansları ve folklorun güçlü bir şekilde yapılır hale geldiğini ifade eden Otaklı, kendilerinden hiç bir zaman desteğini esirgemeyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a teşekkür etti

 

  

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2016, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER