banner346
banner19

FARKLILIK ZENGİNLİKTİR YAZ KULÜBÜ BAŞLADI

FARKLILIK ZENGİNLİKTİR YAZ KULÜBÜ BAŞLADI

FARKLILIK ZENGİNLİKTİR YAZ KULÜBÜ BAŞLADI
banner20
banner243

Okul öncesi yaş grubunda Türkiye’nin ilk tersine kaynaştırma yaz okulunu gerçekleştiren Denizli Otizm Derneği bu yıl, Farklılık Zenginliktir Yaz Kulübü düzenliyor. Yaz kulübüne katılan 24 öğrenci birlikte yaşamanın ilk adımlarını atmanın mutlululuğunu yaşıyorlar.

Otizmli bireylerin ve ailelerinin toplumla tam olarak bütünleşmesi misyonuyla faaliyetler yürüten Denizli Otizm Derneği (DOD), bu yıl da Farklılık Zenginlik Yaz Kulübü düzenliyor. 2 Temmuz’da başlayan yaz kulübü 17 Ağustos’a kadar devam edecek.

Bu yaz, daha önceki yıllara göre programlarını daha da zenginleştirdiklerini belirten DOD Eğitim Koordinatörü Burcu Bilik şunları söyledi: ‘’Yaz kulübümüzde 24 öğrencimiz eğitim alacak. Tersine kaynaştırma uygulamamız devam ediyor. Öğrencilerimizin yarısı otizmli, üçü Suriyeli. Üç farklı yaş gurubunda dört sınıfımız var. DOD olarak farklılıkların zenginlik olduğuna ve birlikte yaşamanın herkesin gelişimine katkı sağladığına inanıyoruz.

2 Temmuz’da başlayan faaliyetlerimiz 17 Ağustos’a kadar devam edecek. Hafta içi her gün 13:00-17:00 saatleri arasında çocuklarımız eğitim alıyorlar. Otizmli çocuklarla akranlarının birbirinden öğrenmelerini artırmayı sağlamaya yönelik etkinlikler yapacağız. Her gün gerçekleştirilen rutin etkinliklerin yanı sıra günlük olarak değişen eğlenceli aktivitelerimiz olacak. Bahçe sulama, yemek hazırlanmasına yardım etme, sıra bekleme, birlikte oyun oynama gibi becerileri geliştirmek için de çalışmalar yapacağız. Ayrıca haftada bir gün de sosyalleşme amaçlı gezi düzenleneceğiz.‘’

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2018, 00:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER