banner304
banner19

Felçli Annelerini Hastanede Terk Ettiler

Denizli Devlet Hastanesi’nde meydana gelen olay insanlığımızdan utanmamıza neden oldu.

Felçli Annelerini Hastanede Terk Ettiler
banner20
banner243

Edinilen bilgiye göre Denizli Devlet Hastanesi’nde bir haftadır tedavi gören Emine G. (82) isimli hastayı, iddiaya göre çocukları terk edip gitti. Bir haftadır aynı odayı paylaştığı başka bir hastanın yakını ise olanları görünce kızların peşlerinden garaja kadar koşarak yakalayıp tepki gösterdi. Hasta yakınının iddiasına göre annelerinin yatağının yanında bulunan çekmeceye “ Biz annemize bakabilecek durumda değiliz” notu bıraktıktan sonra eşyalarını toplayıp hastaneden çıkan kızı ve torununu otogarda bindikleri Çal Süller’e giden ilçe aracında yakalayan diğer hasta yakını, “bu yaptığınız insanlığa sığar mı? Sizler nasıl evlatlarsınız, durumu polise bildireceğim” diyerek tepki gösterdi. Yaşlı kadını terk eden kızı ve torunundan “kime söylersen söyle biz gidiyoruz” cevabını aldı.
Bir kızının da Almanya’da olduğu ve terk eden kızının kardeşinin arayarak “biz bakamayacağız annemize sen bak” demesi üzerine ise” bende hastayım Türkiye’ye gelip anneme bakamam” cevabını aldıkları, yine aynı odayı paylaşan bir başka hasta yakını tarafından iddia edildi.
Olayın ardından hastaneye geri dönen hasta yakını  kadın, yaşlı kadının her şeyden habersiz yatmakta olduğunu görünce durumu nasıl açıklayacağını bilemediği için, terk eden kızı ve torununun hastaneye bıraktığı notu yetkililerle paylaştı. Kızı ve torunu tarafından felçli haliyle hastane köşelerine terk edilen yaşlı kadının başına gelenler ise herkesin vicdanlarını sorgulamasına neden oldu.

Kaynak: saraykoy.com.tr

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2019, 21:46

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14