banner346
banner19

Fetö'nün Sağ Kolu Denizlili

Fetö’nün Sağ Kolu Denizlili

Fetö'nün Sağ Kolu Denizlili
banner20
banner243

Gülen’in yerine geçeceği söylenen İsmail Büyükçelebi kimdir? sorusunun yanıtına istinaden ETÖ'nün 12 sözde imamından biri olan İsmail Büyükçelebi'nin biyografisi haberimizde.Terör örgütü FETÖ'nün güdümündeki yapılanmaların verdiği tüm kararlarda söz sahibi olan İsmail Büyükçelebi hakkında yeni bilgiler ortaya çıkıyor Ayrıca Fuatavni hesabını yöneten kişilerden biri de olan İsmail Büyükçelebi FETÖ’nün 12 büyük imamından biri. Peki İsmail Büyükçelebi'nin fetö'deki görevi, nedir?

FETÖ'nün elebaşısı Fetullah Gülen'den sonra, örgütün en etkili isminin İsmail Büyükçelebi olduğu söyleniyor.Yalnızca Türkiye’nin değil neredeyse dünyanın yakından takip ettiği FETÖ darbe girişimi ve sonrasında yaşanılan OHAL sürecinde adı en çok geçen isimlerden biri olan Büyükçelebi, bir Denizlili.Aslen Kızılcabölüklü olan Büyükçelebi’nin halen Denizli’yle bağlarınıkoparmadığı, hatta 17­25 Aralık sürecine kadar zaman zaman memleketine gelip gittiği iddia ediliyor.

Finans kaynakları ve eğitim kurumları ile ilgili tüm kararlarda söz sahibi olan Büyükçelebi'nin, Gülen'den sonra örgütün başına geçebileceği belirtiliyor. FETÖ yapılanmasında 12 imamdan biri olan İsmail Büyükçelebi'nin siyasiler ile Gülen arasında aracılık yaptığı ve uzun süredir ABD'de bulunduğu biliniyor.

ABD'de açtıkları vakıf ve kurumlarla ülkedeki akademisyenler, gazeteciler, bürokratlar, siyaset çevreleri ve iş adamlarıyla irtibat halinde olan terör örgütü, ihtiyaç duyduğu anlarda bu ilişkilerini devreye sokarak bilgi, haber ve reklam ile parasal kaynak ve hukuki imtiyaz elde edebiliyor.

İSMAİL BÜYÜKÇELEBİ'NİN FETÖ GEÇMİŞİ VE BAĞLANTILARI

Türkiye’den bilgi sızdırdığı için 9 kişi tutuklanmıştı. Bu isimlerden Mustafa Koçyiğit’in abisi olduğunu iddia eden biri , terörist fuatavni hesabını İsmail Büyükçelebi’nin içinde yer alan kişilerin yönettiğini söylemişti. Ayrıca FETÖ’nün çatı ekibinde yer alan İsmail Büyükçelebi’nin kim olduğu merak konusu oldu.

Fethullah Gülen'in imamlarından İsmail Büyükçelebi şu an Türkiye'de bulunmuyor. Yurtdışına giden isimlerden İsmail Büyükçelebi, Fethullah Gülen'in ilk yıllardan beri adamı.Onunla her türlü plan ve projeyi oluşturan akıl takımından.Cemaat yapılanmasının en büyük 12 imamından biri. FETÖ'nün  üst kadrosunda yer Alan İsmail Büyükçelebi’nin FETÖ hakkında Fethullah Gülen kadar bilgi sahibi olduğu biliniyor. Yıllar önce FETÖ’nün ana kadrosunda bulunan ve onlardan ayrılan Nurettin Veren, İsmail Büyükçelebi ile ilgli şunları söylemişti:

" Ama bu parlak görüşmelerden sonra, başarılı çalışmalardan sonra, Fethullah Hoca benden endişe etti. Benim devlet ricaliyle yakın temasım, her an irtibatta olmam, arkadaşlar arasında haset yarattı. “Neden siyasilerle Nurettin Bey görüşüyor” dediler. Bunu normal karşıladım. “Ekip halinde hareket edelim” dedim. Şerif Ali Bey’i, Latif Hoca’yı, İsmail Büyükçelebi’yi,  Alaaddin Kaya Bey’i alıp, Demirel ve Tansu Hanım’la görüştürdüm. Fotoğrafları da var. Onlara dedim ki, “Yurtdışına gittiğim zaman bu arkadaşlar size gelecek”. Bu arada, benim ön plana çıkmış olmam Hocaefendi’yi rahatsız etmişti, bu isimleri öne çıkarıp beni geriye çekmeyi düşünüyordu. Ben de onu büyük olarak görüyor ve bunu doğal karşılamıştım. Elimle bu isimleri Demirel ve Tansu Hanım’a götürdüm, tanıştırdım. Severek, inanarak götürdüm. Ama anladım ki, bunlar önceden planlanmış. Benim bu kadar ön plana çıkıp, kendisinin yerine geçeceğimi ya da bu işi berbat edeceğimi düşündü. Bu yüzden Gülen beni uzaklaştırmayı planlamış."

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2016, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14