banner346
banner19

GÜNEY KORE'DEN ŞÜKRÜ KOCATEPE'YE MİSAFİR

pamukkale haber/denizli haberleri/GÜNEY KORE’DEN ŞÜKRÜ KOCATEPE’YE MİSAFİR

GÜNEY KORE'DEN ŞÜKRÜ KOCATEPE'YE MİSAFİR
banner20
banner243

 

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere İlimize gelen Güney Kore Cumhuriyetinin Ankara Büyükelçisi Yunsoo Cho, Valimiz Şükrü Kocatepe’yi ziyaret etti.

Valilik Makamında gerçekleşen ziyarette konuşan Güney Kore Cumhuriyetinin Ankara Büyükelçisi Yunsoo Cho, Denizli’yi ziyaret etmeyi çok arzuladığını söyleyerek, “Bu fırsatı bularak sizinle görüştüğüm için çok memnun oldum. Şimdiye kadar Türkiye’de sektörel olarak hemen hemen 13 ili gezdim. Günden güne Denizli’ye gelip Pamukkale’yi gezen turistlerin sayısı artmaktadır. Örneğin Koreli turist olarak yaklaşık 250 bin kişi Türkiye’yi ziyaret etmektedir. Bunların hemen hemen hepsi Türkiye’ye geldiğinde mutlaka Pamukkale’yi de ziyaret ediyorlar. Buraya gelen turistlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu nedenle Denizli ve Pamukkale’nin çok önemli bir yer olduğunu düşünüyorum.” dedi.

 

Valimiz Şükrü Kocatepe ise Denizli’nin sanayi ve turizm faaliyetleri hakkında Güney Kore Cumhuriyetinin Ankara Büyükelçisi Yunsoo Cho’ya bilgi verdi. Denizli’nin ev tekstilinde merkez konumda olduğunu, Avrupa başta olmak üzere Dünyanın birçok yerinin ev tekstili, havlu ve bornoz ihtiyacını Denizli’nin karşıladığını söyleyen Valimiz Şükrü Kocatepe, Denizli sanayisinde ayrıca; mermer, traverten, bakır kablo ve makine üretimlerinde de ihracatın yapıldığını vurguladı. Turizm alanında da Pamukkale’nin UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan önemli bir turizm merkezi olduğunu hatırlatan Valimiz Şükrü Kocatepe, 19 Antik Şehire sahip olan Denizli’nin inanç, kültür ve termal sağlık turizminde önemli bir merkez olduğunu söyledi.

Valimiz Şükrü Kocatepe, Güney Kore Cumhuriyetinin Ankara Büyükelçisi Yunsoo Cho’ya ziyaretin anısına motiflerle süslü cam, Denizli tanıtım Cd’si ve Denizli’de üretilen tekstil ürünlerinden bornoz ve havlu setinden oluşan hediye verdi.

Güney Kore Cumhuriyetinin Ankara Büyükelçisi Yunsoo Cho, Valilik ziyaretinin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı makamında ziyaret ettikten sonra Hierapolis Antik Şehri ile Pamukkale’yi ziyaret edecek.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2015, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14