banner19

GÜVENLİK KAMERASINA YAKALANDILAR!

Denizli’de bir mahallede son bir haftada on işyerinden gerçekleşen hırsızlık olayının failleri güvenlik kamerasına yakalandı.

GÜVENLİK KAMERASINA YAKALANDILAR!
banner20
banner178

 

Denizli'de bir işyerine gece saatlerinde giren hırsızlık zanlılarının, güvenlik kamerasının altında duvara montajlı duran televizyonu almaları güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Pamukkale ilçesine bağlı Fatih Mahallesinde lokanta sahibi Ali Osman İbermek, sabah işyerine geldiğinde dükkanının kapısının açık olduğunu gördü. Kapının zorlanarak açıldığını fark eden İbermek, kasanın bulunduğu çekmecenin karıştırıldığını ve duvardaki 102 ekran LCD televizyonun da yerinde olmadığını gördü. Durumu emniyet ekiplerine bildiren İbermek, hırsızlık iddiasıyla şikayetçi oldu. 

Fatih Mahallesi Muhtarı Ramazan Yerli, son günlerde mahalleye hırsızların dadandığını belirterek, "Her gün, gün aşırı işyerlerimizden, evlerimizden hırsızlık olayları oluyor. Üç kez soyulan yerlerimiz var. Artık halkımız bıktı. Bir haftadır on işyerine girdiler. Güvenlik kameralarının kaydettiğine göre aynı kişiler olduğunu tahmin ediyoruz" dedi. 

Lokanta sahibi Ali Osman İbermek, güvenlik kamerası kayıtlarına göre saat 04.00'te önce minibüsün geçtiğini belirterek, "İki dakika sonra içeri giren iki kişi, önce para kasalarına bakıyor, çekmeceleri karıştırıyor, sonra 102 ekran LCD televizyonu söküp çıkıp gidiyorlar. Bu ikinci oldu, emniyete gidip şikayetçi olduk. Mahallede son bir haftada onuncu kez hırsızlık olayları oldu. Akşam da yan taraftaki kahvehaneye girmişler" şeklinde konuştu. 

 İş yerlerinin güvenlik kamera görüntülerinde, caddede minibüsle işyerlerini kontrol eden zanlılardan yüzünü atkıyla saklayan iki kişinin işyerinin kapısını hızlı bir şekilde açıp kasayı karıştırdıkları görülüyor. Lokantaya giren hırsızlık zanlılarının, güvenlik kamerasının altındaki duvara montajlı televizyonu almaları güvenlik kamerasına yansıyor.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 22:53
banner10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14