banner346
banner19

Helikopter Ambulansı Hayat Kurtarmaya Devam Ediyor

Helikopter Ambulansı Hayat Kurtarmaya Devam Ediyor

Helikopter Ambulansı Hayat Kurtarmaya Devam Ediyor
banner20
banner243

Doğuştan beyin felci (Serebral Palsi) hastası olan 6 yaşındaki C.G. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi görmekteyken genel durumunun kötüleşmesi ve yoğun bakım ihtiyacı oluşması nedeniyle ileri tetkik ve tedavisinin yapılabilmesi amacıyla helikopter ambulansı ile Denizli Pamukkale Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Solunum sıkıntısı bulunan, Akciğer İltihabı ve Zatürre tanısıyla tedavisi devam eden C.G.’nin Denizli İline sevkine karar verilmesinin ardından 112 Acil Yardım Ambulansı ile karayolu aracılığıyla sevki riskli bulunduğundan helikopter ambulansı talep edildi. Oksijen ihtiyacı bulunan ve monitör cihazına bağlı bulunan C.G’nin sevki için Antalya’dan havalanan Sağlık Bakanlığı’na bağlı helikopter ambulans, İlimiz merkezinde bulunan 11. Motorize Piyade Tugay Komutanlığında bulunan helikopter pistine iniş yaptı.

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı 112 Acil Yardım Ambulansı ve Doktorlu Sağlık Ekiplerince karşılanan C.G, tedavisinin yapılacağı Pamukkale Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Yoğun Bakımda tedavisi devam eden C.G.’nin genel durumunun iyi olduğu ve tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2016, 20:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14