banner346
banner19

İlk maçta dostluk kazandı

Denizli haber/pamukkalehaber.com/İlk maçta dostluk kazandı

İlk maçta dostluk kazandı
banner20
banner243

Denizli Valiliği,Denizli Emniyet Müdürlüğü vePamukkale Üniversitesi ile Forum Çamlık işbirliğinde hayata geçen ‘Basketbola Küçük Dev Adımlar’ adlı sosyal sorumluluk projesiyle bu yıl basketbolda deneyim kazanan çocuklar ilk maçlarına çıktı.

 

Heyecanları yüzlerinden okunan dört kardeş takımın minik basketbolcuları,

30 Haziran Cumartesi günü profesyonel maçları aratmayan bir heyecan yaşattı.

 

Denizli Valiliği, Denizli Emniyet Müdürlüğü, Pamukkale Üniversitesi ve Forum Çamlık Alışveriş Merkezi’nin işbirliğiyle çocukları spora teşvik etmek ve basketbolu yaşamlarının bir parçası haline getirmek amacıyla gerçekleştirilen ‘Basketbola Küçük Dev Adımlar Projesi’3. yılında eylül asım ayından beri proje yürütücüsü Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksek Okulu Öğretim Üyesi Yardımcı Docent Zekeriya Çelik yönetiminde antrenmanlarına devam eden minik basketbolcular, ilk maçlarına 30 Mayıs Cumartesi günü çıktı.

 

Atatürk Endüstri Meslek Lisesi Spor Salonu’nda ilk karşılaşma, Özel ArtıKoleji ile Atatürk Ortaokulu arasında oynandı. Ardından sahaya çıkan Basketbola Küçük Dev Adımlar, rakibi Denizli Basket Spor Kulübü öğrencileriyle oldukça çekişmeli bir maç çıkardı.

 

Sahada ter döken minik basketbolcuların aileleri çocuklarını soluksuz izlerken, maçta dakikalar ilerledikçe heyecan da doruğa ulaştı. Oldukça çekişmeli geçen maçta dostluk kazandı ve rakip takımların minik basketbolcuları birbirlerini tebrik ederek mutluluklarını paylaştılar.

 

Tüm takımların birinci geldiği basketbol turnuvasında gelecek vaat eden küçük basketbolculara madalyalarını, Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı Başkanı Prof. Dr. Bülent Topuz, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Alparslan Altuğ, Özel Artı Koleji Kurucu Temsilcisi Alptekin Özdemir, Atatürk Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Nurettin Gün ve Forum Çamlık Alışveriş Merkezi Müdürü Emre Uyar takdim etti.

 

Basketbola Küçük Dev Adımlar Projesi, her yıl Denizli il merkezinde

ilkokulların 3, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıflardan 25 kişilik iki öğrenci grubunubasketbolla tanıştırmaya devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2015, 20:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14