banner317
banner19

KADIN MECLİSİ'NDEN ŞİDDETE 'HAYIR'

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Bayramyeri Meydanı'nda stant açtı. Kadına karşı

KADIN MECLİSİ'NDEN ŞİDDETE 'HAYIR'
banner20
banner243

Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen ve Kent Konseyi üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen etkinliğe kadınlar kadar erkekler de büyük ilgi gösterdi. "Mutlu yaşlanmak istiyoruz" sloganı ile kadına şiddete "hayır" dediklerini kaydeden Bilsen Özen, "Kadın Meclisi olarak 25 Kasım'da bir farkındalık yaratmak istedik. Bu kapsamda Bayramyeri Meydanı'nda açtığımız stantta broşür dağıtarak çiftlerin eşlerinden ne beklediklerine dair anketler yapıyoruz. 'Bizler ağlamak istemiyoruz' ve 'Mutlu yaşlanmak istiyoruz' sloganları ile kadınlarımızı şiddete karşı bilgilendiriyoruz" diye konuştu.

 

Gerçekleştirdikleri programa kadınlar kadar erkeklerinde yoğun ilgi gösterdiğine dikkati çeken Özen, "Bu bizleri mutlu etti. Bugün bu programda yaptığımız anketleri inceleyerek ona göre çalışmalarımıza yön verecek ve ilgili birimlerle iletişime geçeceğiz" dedi. Ankete katılan Nurcan Kütük, kadınların şiddet konusunda bilgilenmesini sağlamak adına yapılan çalışmalara destek vereceklerini dile getirerek, "Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından yapılan bu etkinlikte sadece kadına değil şiddetin her haline 'hayır' diyoruz.

 

Kadınlar kadar erkeklerinde ilgi gösterdiği etkinlikte şiddetin her şekline karşı olduğunu kaydeden Seyfi Doğan da, "Kadına şiddete karşıyım. Kadın anne demek, kadın sevgi demek. Sadece kadına değil yaşayan tüm canlıya yapılan şiddete hayır' diyorum" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 19:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14