banner346
banner19

Keçeci'den Dünya Kadın Hakları Günü Mesajı

Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilmesinin 84’üncü yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Keçeci'den Dünya Kadın Hakları Günü Mesajı
banner20
banner243

“Dünyanın birçok yerinde kadınlar, toplum dışına itilmekte, adeta ikinci sınıf vatandaş olarak görülmektedir. Geçmişten bugüne kadar süregelen bu olumsuz tablo, kadın cinayetleri, töre cinayetleri ve kıskançlık cinayetleri ile insanlığı karamsarlığa itmektedir. Oysaki 1930’lu yıllarda Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, kadınların erkekle eşit bir şekilde temsil edilmesiyle ilgili önemli çalışmalar yürütmüştür.

"Kadınlar, toplumun temelidir. Türk tarihinde kadınların yeri her zaman farklıdır. Tarihimiz büyük adamların ve onları yetiştiren anaların örnekleri ile doludur. Birleşmiş Milletler 1952 yılında Uluslararası bir sözleşme ile getirebildiği kadınlara seçme ve seçilme hakkını verirken; ilk Cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk bütün dünya ülkelerinden önce 5 Aralık 1934 tarihinde Türk Kadınına bu hakkı tanımıştır. Kadın elinin değdiği her yerde ve her işte başarı, kalite ve saygınlık vardır.

Bu vesileyle Türkiye'de kadınların genel seçimlere katılma, milletvekili seçme ve seçilme hakkını elde etmesinin 84'üncü yıldönümünü kutluyor, kadınlarımızın eşit şartlarda birey olmalarının yolunu açan Ulu Önderimiz Atatürk'ü de bir kez daha saygı ile anıyorum" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 21:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER