banner346
banner19

'KİME HİZMET ETMEYE ÇALIŞIYORSUN?'

Türk Eğitim Sen (TES) Denizli Şube Başkanı Emre Erdoğan, Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Feyzullah Öselmiş’in, Lütfi Ege Anadolu Lisesi Müdürü hakkında yaptığı basın açıklamasına sert tepki gösterdi.

'KİME HİZMET ETMEYE ÇALIŞIYORSUN?'
banner20
banner243

Eğitim Bir Sen Başkanını iftira atmakla suçlayan Erdoğan, “Feyzullah Öselmiş 26 Kasım 2018 Pazartesi günü yapmış olduğu basın açıklaması ile, üyemiz Hüseyin Doğu hakkında, haksız, mesnedsiz, kişilik haklarına acımasızca saldırarak, üyemiz Türk Eğitim Sen’i Türk Milliyetçilerini aklın ve izanın kabul etmiyeceği hakaret ve iftiralarda bulunmuştur. Feyzullah Öselmiş’in iftiralarına maruz kalan üyemiz Hüseyin Doğu kimdir? Şimdi sizlere soruyorum: Hüseyin Doğu ne yaptı da bu kadar acımasız iftiralara maruz kalıyor. Üyemiz H. Doğu’yu sahipsiz mi sanıyorsunuz? İftiralarda bulunan zat psikoloji ve psikiyatri alanında uzman birisi mi ki üyemize Tıp Profesörü gibi iddialarda bulundu. Üyemiz nerede ve ne zaman öğrenci –veli ve öğretmenin bulunduğu törende öğretmenlere mobing uygulamıştır? Mobing uygulandığı iddia edilen öğretmene yapılan mobing ve iftiranın yeri ve tarihini açıklamalıdır. Üyemiz her türlü darbenin karşısında olduğunu, darbecilerin yatacak yeri yoktur, toprak onları kabul etmez açıklamasını her vesileyle dile getiren birisidir. İftira sahibi, hangi bilgi ve belgeye dayanarak üyemize 28 Şubat darbecisi diyebiliyor? 17 Kasım 2018 tarihinde Eğitim Bir Sen Başkanı seçilen iftiracı, Feyzullah Öselmiş aklı sıra kahramanlık yaparak iftiralar ile 39 yılını Türk Milli Eğitimine hizmet vermiş olan üyemizi, güya, gözüne kestirerek yalan dolanlarla yıpratarak görevinden aldırmaya çalışmaktadır. Feyzullah Öselmiş bizi iyi dinle! Seni , yaptığın açıklama ile zavallı duruma düşürenler yarın sen eriyip yok olurken arkanda bile durmayacaklardır. Seni bu duruma düşürenler gerçekler su yüzüne çıktığında, üzerinden çiğneyerek geçeceklerdir” dedi.

OKULLARDA KİMLERİ NASIL ÜYE YAPTINIZ?

Türk Eğitim Sen ve Türk Milliyetçilerinin Müdür Hüseyin Doğu’nun sonuna kadar yanında olduğunu kaydeden Erdoğan, “Sayın yöneticiler, üyemiz Hüseyin Doğu ne yapmıştır ki fincancı katırlarını ürkütmüştür. Hüseyin Doğu hedefleri büyük olan öğrenci ve velilerin sesi olmuştur. Okul Müdürümüzden aldığımız bilgiler doğrultusunda, Okulların açıldığı 17 Eylül 2018 tarihinden itibaren bazı öğretmenler hakkında şikayetçi olan velilerin dilekçelerini üst makamlara iletmiştir. Hiçbir zaman velilerin yaptığı şikayetlere kayıtsız kalınmayarak üst makamlara gerekli bilgiler verilmiştir. Veli ve öğrencilerin şikayetleri karşısında bazı öğretmenlerin mesleki bilgilerinin incelenmesi için Bakanlık müfettişi istemiştir. Yedi öğretmen için inceleme talebi Bakanlığımızca uygun görülmüş, 22-26 Ekim 2018 tarihleri arası ile 05-09 Kasım tarihleri arasında beş Bakanlık Müfettişi Lütfi Ege Anadolu Lisesine gelmişlerdir. Bu öğretmenler acaba hangi sendikalara üyedir biliyorlar mı? Öğretmenlerimizin okul yönetimince düzenlenmiş dosyaları da mevcuttur. Bu arkadaşlara isnat edilen kusur neydi? Arkadaşlardan biri sisteme işlediği, düşük verdiği performans notlarını daha sonra nasıl yükseltiyor, hem kendi itibarını hem de okulun itibarını zedeliyor. Üstelik bu öğrenci kapatılan Fetö’nün okulundan gelen bir öğrenci. Arkasında durdukları öğretmenlerden bir tanesinin norm kadro fazlası olarak tayini başka bir okula çıkmıştır. Diğer arkadaş toplantılara katılmıyor, sorumluluklarını da yerine getirmiyor. Bu çirkin ve haksız uygulamayı gören ve gerekli işlemi başlatan Hüseyin Doğu, militarist, darbeci iddiaları ile zayıflatılmak ve yara aldırılmak isteniyor. Sayın Şube Başkanı Feyzullah Öselmiş, sizin bu haksız ve Fetö’yü korumaya çalışan bu pis ve çirkin işlerden haberiniz var mıdır? Kime hizmet etmeye çalışıyorsunuz? Kimleri müdür yaptınız? Okullarda nasıl üye yaptınız? Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Fetö ile yapılan bu mücadelede görev ve sorumluluğunu yerine getirmeye çalışan Hüseyin Doğu ideolojik düşünüyor iddiası ile suçlanıyor. Fetö’cüler kimler tarafından korunuyor? Neden bu ve bunun gibi öğretmenlerin kusur ve kabahatleri görmezlikten gelinmektedir? Bunları gören üyemiz Hüseyin Doğu gibiler, neden suçlu ve kusurlu duruma düşürülmeye çalışılıyor. Öğrencinin ve velinin yanında duran Müdürümüzün Türk Eğitim-Sen ve Türk Milliyetçileri olarak her zaman yanındayız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 15:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER