banner346
banner19

KIZILCASÖĞÜT MAHALLESİ'NDE İLGİNÇ OLAY

Kızılcasöğüt mahallesinde bulunan mesirelik alanın ocak ve gölgeliklerin çalındığı iddia edildi.

KIZILCASÖĞÜT MAHALLESİ'NDE İLGİNÇ OLAY
banner20
banner243

Kızılcasöğüt Belediye başkanı Ali Emre tarafından yapımına başlanan ama Büyükşehir yasası ile Çivril Belediyesine devredilen mesirelik alanda bulunan ocak gölgeliklerinin çalındığı iddia edildi.

Hazine arazisi olduğu için mahkemelik olan alanda bulunan profil demirlerini ve sacların gün gün çalındığını iddia eden vatandaşlar “mesirelik alan mahkeme kararı ile durunca kimse sahip çıkmadı. Burada Elliye yakın ocak ve gölgelik vardı. Her gün birileri geldi profil demirleri kesti götürdü. Birileri geldi ocakları yıktı. Birileri geldi binasın camlarını kapılarını söktü gitti. Olan devletin milletin malına oldu.  Sahipsiz olunca 2 ayda ne varsa söküldü yıkıldı gitti” dediler.

Kümes yapmak için yıktılar

Ocakların üzerinde bulunan sac gölgeliklerin hurdacıya satılmak için söküldüğü iddia eden bazı vatandaşlar “genellikle buraya at arabasıyla geldiler kesitler gittiler. Anayol kenarı olmasına rağmen kimseden çekinmeden yüklediler arabalarına hurdacıya götürdüler. Onları gören bir çok kişi de gece geldi gündüz geldi söktü yıktı kümes yapmak için evine götürdü. Ne kaymakamlık ne belediye ocaklar ve gölgeliklere sahip çıkamadı. Devletin malı göz göre göre gün gün çalındı” dediler.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2018, 22:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER