banner346
banner19

KÜÇÜK KUBİLAY'IN BÜYÜK UMUTLARI

denizli haber / pamukkale haber / KÜÇÜK KUBİLAY'IN BÜYÜK UMUTLARI

KÜÇÜK KUBİLAY'IN BÜYÜK UMUTLARI
banner20
banner243

Denizli'de yaşayan Hasan ve Tuba Yiğit çiftinin 12 yaşındaki yüzde 99 engelli ve kas hastası olan oğulları Kubilay Yiğit, tedavi olmak ve tek başına bisiklete binip top oynayabilmek istiyor.

Büyüyünce ressam olmak istediğini söyleten Kubilay'ın en büyük hobisi ise resim çizmek... 2 yaşında geçirdiği havale hastalığının ortaya çıkmasına neden oldu. 10 yıldır kas hastalığıyla mücadele eden 12 yaşındaki Kubilay Yiğit, hayatın ona yüklediği tüm sorumluluklara rağmen hala umut ve neşe dolu.

Gülüyor, sohbet ediyor, resim çiziyor ve hayallerinden bahsediyor. Ama ona yapmak istedikleri sorulunca gözyaşlarına hakim olamıyor...

Aile de tıpkı Kubilay gibi gelecek güzel günlerin hayaliyle bir umutla yaşıyor. Takipli lösemi hastası olan anne Tuba Yiğit ve kendisini ailesine adamış bir baba Hasan Yiğit konuşurken gözyaşlarına hakim olamıyor...

Boya ustası olan baba Yiğit ailesi için çalışmak istese de oğlunun eğitimine devam etmesini çok istediğinden dolayı onu her gün okula bırakıp tekrar alıyor. Bu durum ise babanın çalışmasına mani oluyor. Uygun koşullara sahip bir iş istediğini de vurgulayan baba hayırseverlerden iş talebinde bulundu. Canlarından çok sevdikleri çocuklarının her gün acısını izleyen ailenin tek bir isteği var, kas hastası oğullarının yeniden hayata tutunabilmesi... Aile Kubilay'ın tedavisi için Konya'dan sevinçli bir haber alsa da bu sevinçleri kursaklarında kaldı. Çünkü ailenin sıklıkla Konya'ya giderek Kubilay'ın tedavisini yaptırması gerekiyor. Ancak maddi durumları buna elvermiyor. Namık Kemal Orta Okulu’nda 5. sınıfta eğitimine devam etmeye çalışan 12 yaşındaki kas hastası Kubilay Yiğit bir yandan da fizik tedaviye devam ediyor. Daha önce PRP kas içi uygulaması yapılan Kubilay eskiye göre şimdi çok daha iyi ancak tedavinin devam etmesi gerekiyor. Bu zorlu yolculukta gözü yaşlı aile ve Kubilay yardımları bekliyor. Tedavi sürecinde hayırseverlerden gelecek yardım Kubilay için hayati önem taşıyor. Kubilay’a destek olmak için 0537 329 55 77 numaralı telefondan aileye ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2016, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER