banner346
banner19

'MESLEĞİMİZİ  HAK ETTİĞİ SAYGINLIĞA ULAŞTIRMAK İÇİN ADAYIZ'

PAMUKKALEHABER / DENİZLİ HABER /

'MESLEĞİMİZİ  HAK ETTİĞİ SAYGINLIĞA ULAŞTIRMAK İÇİN ADAYIZ'
banner20
banner243

Denizli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın (SMMMO) Mayıs ayında yapılacak olağan genel kurulu öncesinde aday sayısı artıyor.

Meslekte Erdem Grubu adına Hasan Akgün, Oda Başkanlığına aday oldu. Akgün, Mali Müşavirlik mesleğine hak ettiği saygıyı kazandırmak için yola çıktıklarını söyledi. Akgün, “Kıymetli meslektaşlarımız bu görevi bize layık görürlerse öncelikli hedefimiz kamu kuruluşları ile mükellef arasında sıkışıp kalan Mali Müşavirlik mesleğini hak ettiği saygınlığa ulaştırmak olacaktır. Odamızı şeffaf bir anlayışla yöneteceğiz. Tüm farklı fikirlerin bir araya geldiği, güvenilir, yenilikçi, tevazu sahibi bir anlayış içinde olacağız” dedi.

 

NEDEN ERDEM?

Meslekte Erdem gurubu olarak yola çıkmalarının gerekçesi konusunda da bilgi veren Akgün, şöyle konuştu: “Türkçe sözlükte erdem; Ahlakın övdüğü iyi olma, alçak gönüllülük, doğruluk, yiğitlik vb. niteliklerin genel adı olarak tanımlanmıştır.  Öyleyse  Erdemli olmak ancak bilgi sahibi olmakla mümkündür. Erdemli insan hayatını aklı ile yöneten, tüm karar ve davranışlarına aklı ile yön veren, bilgiyi güç, aklı yol gösterici olarak kullanan insandır. Erdem kendini yenileyebilmektir. Erdem dayanışmadır. Erdem güvenilir olmaktır. Erdem toleranstır. Erdem tevazudur. İşte bu anlayışla yola çıktık”

Bu vesile ile tüm Mali Müşavir camiasının 1 Mart Muhasebeciler gününü kutlarız…

 

Güncelleme Tarihi: 29 Şubat 2016, 13:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER