banner346
banner19

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı Makamında Gözaltına Alındı

Darbe girişimi sonrasında başlatılan operasyonlar kapsamında Pamukkale Rektörü makamında gözaltına alındı. İşte detaylar.

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı Makamında Gözaltına Alındı
banner20
banner243

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ile Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından Denizli'de yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Pamukkale Üniversitesi'ne bu sabah operasyon düzenlendi.

Yapılan operasyonda 40'ı akademisyen 6'sı idari personel olmak üzere toplam 46 kişi gözaltına alındı. Pamukkale Üniversitesi'ne giden polisler, rektörlük makamında, genel sekterlikte ve çeşitli fakültelerde arama yaptı.

Polis bulduğu bilgi ve belgelere el koydu. Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı'da rektörlük makamında polisler tarafından gözaltına alındı. Rektör Bağcı, makamında yapılan aramadan sonra polisler tarafından PAÜ lojmanlarındaki evine götürüldü.Burada da arama yapan polisler, işlemlerin tamamlanmasının ardından Rektör Bağcı'yı Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü. Pamukkale Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Kenan Çoyan'da gözaltına alındı.

DHA

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2016, 00:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14