banner346
banner19

Paü'de 2015 Yılı Spor Ödülleri Verildi

Pamukkale Haber / Denizli Haber / Paü’de 2015 Yılı Spor Ödülleri Verildi

Paü'de 2015 Yılı Spor Ödülleri Verildi
banner20
banner243

Pamukkale Üniversitesi’nde 2015 yılı spor ödülleri, düzenlenen törenle verildi.

Pamukkale Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından her yıl düzenlenen spor ödül töreninde, dereceye giren sporculara ve antrenörlerine ödülleri verildi. PAÜ Turuncu Salonda gerçekleşen törene Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Yılmaz ve Prof. Dr. Selahittin Özçelik, dekanlar, öğretim elemanları, daire başkanları ve sporcular katıldı.

2014-2015 eğitim öğretim yılı içerisinde üniversitelerarası müsabakalara toplam 21 branşta katılan Pamukkale Üniversitesi, kickboksda Türkiye şampiyonluğu kazanırken, voleybol branşında ise 1. Lig’e yükseldi. Bunun yanında ferdi ve takım halinde birçok branşta ilk üç arasına girmeyi başaran PAÜ’lü öğrencilere ödülleri takdim edildi.

İlk olarak antrenörlere teşekkür belgelerinin verildiği törende, futbol ve basketbol il hakem kurulu başkan ve üyeleri de unutulmadı.

Üniversitelerarası Türkiye Şampiyonalarında dereceye giren isimler şöyle:

Satranç - Gül Kupası turnuvasında takım halinde üçüncülük

Voleybol - Bayanlar Voleybol Takımı 2.Lig’de şampiyon oldu ve bir üst lige yükseldi.

Salon Futbolu - Bayanlar 1. Ligi’nde ikincilik

Güreş - 61 Kg Serbest Stilde Bektur Asanbekov Türkiye üçüncüsü

Karate - Bayanlar kata takımı Türkiye üçüncülüğü, erkekler Kumitede 75 kiloda Kaan Öz Türkiye üçüncüsü

Bilek güreşi - Bayanlar kategorisinde 50 kiloda sağ ve sol kolda Ayşe Gümüş Türkiye ikincisi, sol kolda Esra Seçil Abdioğlu Türkiye üçüncüsü, erkekler 55 kiloda sağ kolda Rıdvan Akhisar Türkiye üçüncüsü

Muay-Thai - Bayanlar 52 kiloda Nargül Vural Türkiye üçüncüsü,

Kickboks - Bayanlar 60 kiloda Ayşe Aker Türkiye Şampiyonu, 75 kiloda Gizem Tekin Türkiye üçüncüsü, erkekler 75 kiloda Kaan Öz Türkiye ikincisi, 63.5 kiloda Bünyamin Sercan Türkiye üçüncüsü

Üniversite içi turnuvalarda ise; streetball branşında Musculer Man takımı, öğrenci futbol turnuvasında Spor Bilimleri Fakültesi Takımı, personel futbol turnuvası 1. Lig’de PAÜ Kafe, Personel Futbol Süper Lig’de Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Takımı şampiyon oldular.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2015, 14:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14