banner317
banner19

PAÜ'de otopark ücretli olacak

PAÜ’de otopark ücretli olacak

PAÜ'de otopark ücretli olacak
banner20
banner243

Denizli’de Pamukkale Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yerleşkeye girişlerinde ilk kez uygulanacak olan paralı giriş sistemi öğrencilerin tepkisine neden oldu.

 Pamukkale Üniversitesi'nde öğrenciler için bu sene başlayacak ücretli otopark uygulaması öğrencilerin tepkisini çekti. Yeni uygulama ile Ekim ayı itibari ile kampus kapısından araçlarla girilirken öğrenci kartı okutma sistemi yerine araçlara takılacak stickerlar ile giriş yapılacak. Üniversite yönetimi tarafından alınan karara göre öğrenciler için sticker ücretleri için dönemlik (Ocak-Haziran; Temmuz-Aralık) 250 TL, Ekim-Aralık 2016 için 125 TL ödeyecek. Öğrenciler uygulamaya tepki gösterdi. Tepkilerini twitter üzerinden Pamukkale Üniversite Rektörü Hüseyin Bağ'a ileten öğrenciler ücretin fazla olduğunu ileri sürdüler. Geçtiğimiz yıllarda başlayan Denizli Büyükşehir Belediye Otobüsleri'nin kampus içerisine girmesine ve her özel aracın da kampusa girebiliyor olmasını güvenlik açısından sakıncalı gören üniversite öğrencileri, sticker uygulamasının güvenlik için gerekli olduğunu fakat ücretin fazla olduğunu ileri sürdüler. Pamukkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü öğrencisi Taner Tanrıöver yeni başlayacak uygulamaya, "Ekim ayı itibariyle kampus içine giriş öğrenci kartıyla değil araçlara takılacak stickerlarla olacakmış. Uygulama mantıklı önüne gelen giremez, sonuçta başkaları da herhangi birinin öğrenci kartıyla giriş sağlıyor. Güvenlik açısından uygulamada problem yok. Asıl problem dönemlik 250 TL olması. Zaten bir dönemde 578 TL harç ödüyoruz bir de aracımız için 250 TL ödemek soygun sayılır. Yani araç sahibiyiz diye bunun yapılmaması lazım" diyerek tepki gösterdi.

İSTEYEN GİRSİN İSTEMEYEN GİRMESİN

Twitter üzerinden öğrencilerin tepkisine cevap veren Rektör Bağ ise, bu uygulamayı yapan birçok devlet üniversitesinin olduğunu ifade ederek, "Öğrencinin kendi aracıyla üniversite içine girmesi bir zorunluluk değil tercihtir" diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2016, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14