banner346
banner19

“Sadece Sibel Ünli'yi mi kaybettik?”

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba geçtiğimiz gün intihar eden Sibel Ünli'nin ölümünün ardından bir mesaj yayımladı Akbaba mesajında "bizlere de insanlığımızı çok acı ve sarsıcı bir şekilde sorgulattı" dedi.

“Sadece Sibel Ünli'yi mi kaybettik?”
banner20

Akababa açıklamasında "İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü 3. sınıf öğrencisi Sibel Ünli "Yemekhane kartımda para kalmamış sadece bir liram var, gidecek bir yerim yok, yaşamaya değer bir hayatım da " diyerek yaşamına son verirken bizlere de insanlığımızı çok acı ve sarsıcı bir şekilde sorgulattı.

Hem çalışıp hem okuyan ve bir süredir iş arayan gencecik bir kızımızın; yemekhane, yurt, servis, okul, iş arasında sıkışıp kaldığı; çareyi geleceksiz olduğu için hayatına son vermekte bulduğu kahrolası kirli bir düzenle karşı karşıyayız.

Bu düzene karşı orta yaşlısıyla, emeklisiyle, annesiyle, yavrusuyla, emekçisiyle, eyt'lisiyle hepimiz bir hayat mücadelesi veriyoruz.

Gerçek şu ki: yaşamaya değer bir hayatı olmadığını düşünen milyonlar var.

Gereksiz, lüzumsuz işlerle uğraşmaktansa, öncelikle gençlerimizi aydınlık yarınlara nasıl götürmeliyiz ve onlara nasıl umut olmalıyız mücadelesini vermeliyiz. Buna odaklanmalıyız. Aksi takdirde özür dilemek zorunda kalacağımız, içimizi yakacak, boğazımızı düğümleyecek, insanlığımızdan utandıracak dahası olacak.

Eğer ülkenin gücü yazlık saraylara, kışlık saraylara, uçan saraylara, yüzen saraylara yetiyor da gencecik bir kızın yaşama tutunmasına yetemiyorsa bu bir intihar değil malesef cinayettir.

Öyleyse bizler, Sibel'leri yaşatmanın yolunu aramalıyız.

Sibel Ünli'ye Allah’tan rahmet, sevdiklerine baş sağlığı diliyoruz" ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2020, 09:54

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER