banner346
banner19

Sarayköy Şeb-İ Arus'ta Buluştu

denizli haber , pamukkalehaber.com,Sarayköy Şeb-İ Arus’ta Buluştu

Sarayköy Şeb-İ Arus'ta Buluştu
banner20
banner243

Sarayköy Belediyesi, büyük tasavvuf âlimi Mevlana Celaleddin Rumi’nin Hakk’a vuslatının 742. yıl dönümünde anma programı düzenledi. Sarayköy Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen programa Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın yanı sıra Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Ak Parti Sarayköy İlçe Başkanı Mevlüt Arık, Belediye Meclis Üyesi Engin Gültekin, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Hz Mevlana’nın 742. Vuslat Yıldönümünde ve Şeb-i Arus Gecesinde, sizlerle bir arada olmaktan, fikirleriyle tüm dünyayı etkileyen ve herkesi sevgide hoşgörüde buluşturan Hz. Mevlana’yı Sarayköy’de Sarayköylü kardeşlerimle birlikte anmaktan çok büyük sevinç ve gurur duymaktayım. “Ne olursan ol yine de gel” diyen Hz. Pir’i ilk defa ilçemizde böyle büyük bir programla anmak, bizi doğru istikamete sevk eden bize tutunmamız gereken dalı gösteren bu büyük Allah dostunun adını, fikirlerini ve zikirlerini sizlerle birlikte tekrar hissetmek en büyük mutluluklarımızdan bir tanesi olmuştur. Şeb-i Arus sıradan, hafife alınacak veya unutulacak bir gece asla değildir. Bu gece hayat, ölüm ve ebedi hayat üzerine düşünerek değerlendirmek zorunda olduğumuz; Allah katında hesaba çekilmeden önce, hayattayken kendimizi hesaba çekmemiz gereken bir gecedir. Unutmayalım ki kaynağından aldığı ışığı bize yansıtan Hz. Mevlana'nın yolu, âlemi nuruyla aydınlatan Kur'an'ın yoludur. O, kendi yolunu, 'Ben Kur'an'ın kölesiyim, Hz. Muhammed'in ayağının tozuyum' diye tanımlamıştır. Bu duygu ve düşüncelerle, vuslatının 742. yılında Hz. Mevlana’yı ve bütün âlimlerimizi bir kez daha rahmetle ve saygıyla anıyor, onların yolundan, peygamberimizin yolundan ve Kur’an’ın yolundan ayrı kalmamayı Allah’ımdan niyaz ediyorum. Bu gecemizin düzenlenmesinde büyük katkıları olan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan’a ve daire müdürlerimize ve bizleri bugün yalnız bırakmayan siz değerli hemşerilerime teşekkür ediyor, Sarayköy Belediyesi olarak daha farklı ve daha güzel nice programlarda sizlerle buluşmayı temenni ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Tasavvuf Musikisi Grubu izleyicilere mükemmel bir konser verdi. Solistler Ali Sürücüoğlu ve Ahmet Sarıkaya’nın icra ettiği tasavvuf müzikleri seyircilerden tam not aldı. Daha sonra sahne alan Denizli Büyükşehir Belediyesi Semazen Grubu, ses ve ışık gösterileri eşliğinde seyircilere unutulmaz bir sema gösterisi sundular.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2015, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER