banner317
banner19

SEVİNDİK VADİ PARKI BÖLGENİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİ

Sosyal, kültürel ve spor alanları ile Denizlilileri hayatın yorucu ve stresli temposundan uzaklaştırma imkanı sağlayan Sevindik Vadi Parkı bölgenin çehresini değiştirdi. Denizli Büyükşehir

SEVİNDİK VADİ PARKI BÖLGENİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİ
banner20
banner243

Sevindik Vadi Parkı, 92 bin metrekare içinde yer alan sosyal, kültürel ve spor alanları ile bölgenin çehresini değiştirdi. Sevindik Vadi Parkı'nda bulunan giriş meydanı, yaprak bitki gösteri alanı, kafeterya, seyir terasları, tarih bahçesi, mini golf alanı, spor ve paintball alanı gibi çok sayıda tesis ile ziyaretçilerine farklı alternatifler sunuyor. Özellikle çocuklar için hayata geçirilen oyun treni, paten pisti, yeşil labirentler, macera alanları, tırmanma oyun alanları, jimnastik platformu gibi yapılarla eğlenceli bir şekilde vakit geçirilen parkta ayrıca koşu, yürüyüş ve bisiklet parkuru, dinlenme alanları, şelale, kelebek vadisi ve otopark alanları da yer alıyor. Sevindik Vadi Parkı, misafirlerine sosyal, kültürel ve spor alanları gibi farklı seçenekler sunarken, ziyaretçiler aynı zamanda parkın yeşil alanları sayesinde doğa ile baş başa kalma imkanına sahip oluyor.

FARKLI BİR YAŞAM ALANI

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli halkının yaşam kalitesini artırmak, farklı alternatiflerle tanıştırmak için son 10 yılda çok büyük projeler ürettiklerini belirtti. Özellikle yeşil alan projeleriyle kişi başı yeşil alan miktarında Avrupa'nın bir çok kentini geride bıraktıklarını anlatan Başkan Zolan, "Sevindik Vadi Parkı, bünyesinde bulunan tesislerle bölge halkı için alternatif seçenekleri doğa ile buluşturan Denizli'nin büyük parklarından biri oldu. İnsanların sağlıklı yaşam için spor yapabileceği yürüyüş ve bisiklet parkurlarının yanında golf alanı, paten pisti ve paintball gibi farklı alanları var. Bu sayede vatandaşlarımız bir yandan çeşitli spor dallarını öğrenirken, diğer yandan eğlenme imkanı da buluyor" dedi. Parkın bölgenin çehresini değiştirdiğini vurgulayan  Başkan Zolan, Sevindik Vadi Parkı'nın farklı bir yaşam alanı haline geldiğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14