banner346
banner19

Tüm Randevular Vatandaşlara

denizli haber, pamukkalehaber.com, Tüm Randevular Vatandaşlara

Tüm Randevular Vatandaşlara
banner20
banner243

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ın her ayın ilk salı günü vatandaşların istek, öneri ve dertlerini dinlediği Halk Günü buluşması Mart ayında da devam etti. Gün boyu vatandaşlarla randevusuz bir şekilde görüşen Başkan Zolan, "Halk Gününü başlatmış olmaktan çok mutluyum. Gerçekten haz alarak halkımın dertlerini, isteklerini ve önerilerini dinlemek için geliyorum" dedi.

Halk Günü buluşmasının ilkini geçen yıl Ağustos ayında gerçekleştiren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, sekizinci kez vatandaşların istek, öneri ve dertlerini dinledi. Sabah saatlerinden itibaren tüm ekibiyle birlikte Denizli Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Bölümü'nde vatandaşları dinlemeye başlayan Başkan Zolan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, her ayın ilk salı gününü 'vatandaşlarla randevusuz buluşma' günü olarak ilan ettiklerini ve olağanüstü bir durum olmadığı sürece Denizlililerle buluşmayı sürdürdüklerini  söyledi. Başkan Zolan, "Bugün de Mart'ın ilk salı günü vatandaşlarımızın dertlerini dinlemek, isteklerini ve önerilerini almak amacıyla buradayız. Vatandaşlarımız burada randevusuz bir şekilde, 'Başkan yerinde midir? Ulaşabilir miyiz?' endişesi olmadan bizimle görüşebiliyor" diye konuştu.

 

"İNSANLARIMIZ YÖNETİMİN İÇİNDE OLMALI"

Başkan Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bence yaptığımız en güzel işlerimizden birisi de bu Halk Günü. Çünkü vatandaşlarımızın bize ulaşabilmesi, derdini anlatması çok önemli. Biz de ona göre çözümler üretip, vatandaşlarımızın ihtiyacı olan yatırımları belirlemeye gidiyoruz. Katılımcı demokrasi adına insanlarımız yönetimin içinde olmalı. Sadece seçim öncesi değil seçim sonrası da Başkan ve diğer tüm idarecilerle iç içe olması gerektiğini düşünüyoruz. Açıkçası bugün bu duruşumuzu gösteriyoruz. Çok şükür halkımızda da memnuniyet görüyorum, her Halk Gününde daha da fazla katılım gerçekleşiyor. Onların dertlerine, isteklerine tüm ekibimizle birlikte çözüm getirme noktasına odaklanıyoruz. Buraya kadar gelip bizimle dertlerini paylaştıkları için kendilerine çok teşekkür ediyorum."

 

"HALK GÜNÜ FIRSATA DÖNÜŞÜYOR"

Halk Gününün olağanüstü bir durum olmadıktan sonra süreceğini anlatan Başkan Zolan, "Sadece Halk Gününde değil diğer günlerde de vatandaşlarımızla görüşüyoruz. Sokakta, caddede, belediyede, diğer her yerde bir araya geliyoruz" dedi. Başkan Zolan, "İyi ki bu Halk Gününü yapmışız diyorum. Çünkü bizimde günlük koşuşturma içerisinde göremediğimiz, fark edemediğimiz konular olabiliyor. Vatandaşlarımızdan bilgi almak adına böyle bir gün fırsata dönüşüyor. Halk Gününü başlatmış olmaktan çok mutluyum. Gerçekten haz alarak halkımın dertlerini, isteklerini ve önerilerini dinlemek için geliyorum" dedi.

 

  

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2016, 13:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER