banner317
banner19

TURGAY MERSİN’E ANLAMLI GÖREV

DENİZLİ HABER PAMUKKALEHABER

TURGAY MERSİN’E ANLAMLI GÖREV
banner20
banner243

Sadık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Mersin, 4 yıldır görev aldığı OYDER (Otomotiv Yetkili Satıcılar Derneği)’in 21 Mart’ta gerçekleştirdiği olağan genel kurulunda Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğine getirildi.

OYDER (Otomotiv Yetkili Satıcılar Derneği) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Turgay Mersin, Türkiye’deki tüm otomotiv yetkili satıcılarını temsil etme göreviyle kurulan sivil toplum kuruluşunda görev alıyor olmanın önemli bir sorumluluk olduğunu belirtti. Mersin, “Hükümet, bürokrasi ilişkilerinde aracı rol üstlenen OYDER, sektör ile ilgili yapılanma, değişiklik, yeniliklerde yetkili satıcılar adına görüş bildirmektedir. Her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz kongre ile sektörün mevcut durumu değerlendirilerek, geleceğe yönelik planlamalar yapmaktayız” dedi.

ÖTV ve KDV’de indirim ile hurda teşviklerinin hayata geçirilmesini sağladıklarını belirtenMersin, “Otomotiv sektörü yarattığı istihdamı, katma değeri ile önem ve destek verilmesi gereken bir sektör. Oyder olarak, sektör adına çözüm odaklı adımların atılması için çalışmalar yürütüyoruz. İç pazarın canlandırılması ve bu sektörden kazanç sağlayanlar için vergi indirimi gibi kısa vadeli çözümlerin yanında, daha kalıcı ve yapısal adımların atılması anlamında Oyder olarak destek vermeye hazırız” dedi.

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14