banner346
banner19

TÜRK JAPON DOSTLUĞUNU HAVLUMUZA SARDIK

pamukkale haber / denizli haber / TÜRK JAPON DOSTLUĞUNU HAVLUMUZA SARDIK

TÜRK JAPON DOSTLUĞUNU HAVLUMUZA SARDIK
banner20
banner243

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Japonya ve Türkiye dostluğunu konu alan ‘Ertuğrul 1890’ filminin Japonya’daki gala gecesinde, filmin logosunun yanı sıra Turkish Towels ve Made by Denizli ibarelerinin yer aldığı 5 Bin adet havlu dağıtıldı.

Japonya’da 1890 yılında batan ve iki ülke arasında yakın ilişkilerin oluşmasını sağlayan Ertuğrul Fırkateyni’ nin trajik hikayesi sinemaya aktarıldı.

Japonya’da ve Türkiye’de gösterime giren ‘Ertuğrul 1890’ filmi, Denizli için bir tanıtım fırsatını beraberinde getirmiş oldu. Şöyle ki, Filmin Japonya’daki, gala gösterimi öncesi bilet satışları esnasında üzerinde filmin özel logosu’nun yanı sıra Turkish Towels ve Made by Denizli ibarelerinin yer aldığı etiket ve Türk Havlusunu anlatan Japonca bir bilgilendirme notunun olduğu 5.000 adet kutulu havlu izleyenlere dağıtıldı.

Biletlerle birlikte dağıtılan havlular Japon medyasında ve sosyal medyada büyük ilgi gördü. Hediye havluların Japon izleyicilerin ilgisini çekerken, özellikle sosyal medyada havluya ilişkin görsellerin ve yorumların sıkça paylaşıldığına dair bilgiler ulaştı.

Bu çalışma ile DENİB, Ertuğrul Fırkateyni hadisesinin 125. yılında gerçekleştirilen bu özel projeye katkı sağlarken Türk Havlusunun tanıtım faaliyetleri zincirine yeni bir halka eklemiş oldu.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2016, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER