banner346
banner19

Vali Altıparmak'tan 'Meslek liselerini tercih edin' uyarısı

Vali Altıparmak’tan “Meslek liselerini tercih edin” uyarısı

Vali Altıparmak'tan 'Meslek liselerini tercih edin' uyarısı

Türkiye Yapı Tekniker ve Teknisyenler Derneği üyelerini kabul eden Vali Dr. Ahmet Altıparmak, konuyla ilgili olarak TEOG sınavına hazırlanan öğrencilere seslenerek, “İleride iş sıkıntısı yaşamamak için, Meslek Liseleri’ni tercih etsinler” dedi.

PAMUKKALEHABER

Valilik Makamında gerçekleşen ziyarete; Türkiye Yapı Tekniker ve Teknisyenler Derneği Denizli Şube Başkanı Durubey Kerekli ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Ziyarette; Derneğin çalışmaları hakkında Vali Altıparmak’a bilgiler veren Başkan Kerekli, sanayileşmeyle beraber teknisyen ve tekniker ihtiyacını arttırdığını söyledi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın teknisyen ve teknikerlere şantiye şefliği ve imza yetkisi vermesinin önemli olacağına dikkat çeken Kerekli, Belediyeler ve DESKİ’de imar, çevre ve şehircilik bölümlerinde azımsanmayacak kadar ara elemana ihtiyaç duyulduğunu da sözlerine ekledi.

Teknik personel ihtiyacının sanayiciler ve Sivil Toplum Kuruluşları tarafından her seferinde dile getirildiğini söyleyen Vali Dr. Ahmet Altıparmak ise öğrencilere seslendi.

TEOG sınavına girecek olan öğrencilerin, ileride iş bulma konusunda zorlanmamaları adına lise tercihlerinde Meslek Liselerine öncelik tanımalarının önemli olduğuna vurgu yapan Vali Altıparmak; “Ülkemiz ve İlimizdeki işsizlerin önemli bir kısmı düz lise ve üniversite mezunlarıdır. Onun için öğrencilerimiz geleceklerini iyi şekillendirmeli. Günümüz artık teknoloji ve bilim çağı. Teknoloji her geçen gün ilerliyor ve ülkeler birbirleri ile bu konuda yarış içerisindeler. Doğal olarak teknik personel açığı da ortaya çıkıyor. İlimiz ihracatta ilk 10 sırada yer alan önemli sanayi kuruluşlarının yer aldığı bir şehir. Bunun için teknik personele hemen hemen her alanda ihtiyaç duyuluyor” dedi.

 En son İş-Kur verilerine göre Denizli’de 42 bin açık işgücü ihtiyacı olduğunu hatırlatan Vali Ahmet Altıparmak, “Bu rakamın büyük bir kısmı da teknik personel ihtiyacı. Geçtiğimiz günlerde düzenlediğimiz bir toplantıda, özel sektörde üst düzey yöneticiliğe kadar yükselen kişileri Meslek Liselerinin Müdürleri ile buluşturmuş ve tırmandıkları kariyer basamaklarını anlattırmıştık. Müdürlerimizde öğrencilerimize geleceklerine yön verebilmeleri için bu paylaşımları aktaracaklar. Gerçekten, işini iyi yapan, dürüst çalışan kişiler önemli noktalara geliyorlar. Ben inanıyorum ki geleceğimiz olan gençlerimiz bu konuda kendilerine bilinçli bir yol çizerek geleceklerine yön vereceklerdir” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2017, 17:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER