banner19

VALİ KARAHAN 19 EYLÜL GAZİLERİ ANMA GÜNÜ KUTLADI

DENİZLİ PAMUKKALE HABER

VALİ KARAHAN 19 EYLÜL GAZİLERİ ANMA GÜNÜ KUTLADI
banner20
banner10

Denizli Valisi Hasan karahan 19 Eylül Şehit ve Gaziler Günü Dolayısıyla bir mesay yayınladı.

Karahan "üzerinde yaşadığımız coğrafyanın Aziz Milletimiz için bir vatan haline dönüşmesi, Şehit ve Gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi bir mücadele ile gerçekleşmiştir. Şehitlik ve Gazilik, milletimiz için şereflerin en büyüğü, makamların en yücesidir. Bin yıldır barış, kardeşlik ve huzur içinde yaşadığımız bu cennet vatan, bizlere Şehitlerimizin ve Gazilerimizin, tüm kahramanlarımızın emanetidir.

Şehitler ve Gazilerimiz kahramanlığın, cesaretin ve fedakârlığın sembolleri olarak Türk Milletine mal olmuş, gönüllerimizde taht kurmuşlardır. Yüce Meclisimiz, Sakarya Savaşı'nın kazanılmasının ardından Gazi Mustafa Kemal’e Mareşal Rütbesi ve Gazi Unvanı vererek Milletimizin hislerine tercüman olmuştur.

Vatanını canından aziz bilen, bağımsızlığımızın korunması, ülkenin her köşesinde huzur ve güvenliğin sağlanması için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan bir milletin evlatları olarak, onların büyük özverileri sayesinde bugün geleceğe güvenle bakıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK; “Vatan ve Millet için her şeyini feda eden harp malulü ve gaziler canlı birer abidedir. Onlar için ne yapılsa azdır.” sözleri ile Gazilerimize olan minnet duygusunu ifade etmişlerdir.

Milletimiz, tarihinden aldığı sorumlulukla, dün nasıl Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da ve Kurtuluş Savaşının diğer cephelerinde düşmana karşı göğsünü siper etmişse bugün de birlikteliğimizi ve kardeşliğimizi zedeleyerek, Ülkemizi içeriden ve dışarıdan bölmeye çalışan terör odaklarına karşı gereken mücadeleyi vermektedir.

Bizler de şehit ve gazilerin kutsal emaneti olan vatanımıza, nesilden nesle yaşatılan bir ruh ve anlayışla sahip çıkacak, evlatlarımıza daha güzel bir hayat, daha müreffeh bir ülke bırakmak için milletçe sarsılmaz bir irade ile çalışmaya devam edeceğiz.

Devletimizin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü korumak yolunda, gerektiğinde yine Şehitler ve Gaziler vermekten asla kaçınmayacak olan bu Millet, Şehitlerimizin aziz hatıralarını daima yaşatırken, Gazilerimizi toplumsal hayatta her zaman baş tacı edecek, layık oldukları saygı ve sevgiyi eksiksiz olarak yerine getirecek ve bu görevini yaşamı boyunca sürdürecektir.

Bu anlamlı gün dolayısıyla; başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız için canlarını hiç düşünmeden feda etmiş tüm Şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş Gazilerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyor, Şehitlerimizin bize emaneti olan siz değerli yakınlarına ve Kahraman Gazilerimize de sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2018, 19:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14