banner346
banner19

Yardım tırı dualarla uğurlandı

Deprem bölgesine gitmek üzere yüklenen yardım dolu 5. tır, Türk Kızılayı Denizli Şubesi tarafından dualarla gönderildi.

Yardım tırı dualarla uğurlandı
banner20
banner243

24 Ocak’ta Elazığ’da meydana gelen depremin yaralarını Denizli’de sarmaya devam ediyor. Kızılay Denizli Şubesinin yardımseverler desteğiyle hazırladığı 5. tır yardım malzemesi de bölgeye ulaştırılmak üzere Denizli’den yola çıktı. Yola çıkan tırı AK Parti Grup Başkan Vekili ve Milletvekili Cahit Özkan, Ak Parti Milletvekili Nilgün Ök, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk ve Türk Kızılayı Denizli Şubesi Başkanı Adem Salih Denizli ile yönetim kurulu üyeleri uğurladı.

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Milletvekili Cahit Özkan, “Denizlili hemşerilerimizin ve Kızılay’ımızın vicdanlarda karşılık bulan, aziz milletimizin acısını paylaşan yardımseverliğinin en güzel örneklerinden birini yaşıyoruz. Denizli Kızılay, ülkemizin neresinde olursa olsun, nerde insanlığın vicdanını yaralayan bir acı varsa orada aziz milletimizin medeniyet düşüncesini ortaya koyar. Nerede bir acı varsa Kızılay’ımız, Denizlili hemşerilerimizin o yardımseverliğini oralara götürmektedir. Dün İdlib’te, Afrin’de ve Balkanlarda; dünyanın dört bir yanında hemşerilerimizin yardımını, oradaki mazlumlara ulaştıran Kızılay bugün, deprem mağduru olan Elazığlı vatandaşlarımıza Denizlili hemşerilerimizin yardımlarını ulaştırıyor. Bu giden beşinci tır. İnşallah orada adreslerine ulaşacak. Bir taraftan maddi destek olsa da diğer taraftan manevi bir şekilde Elazığ’da zarar gören depremzedelerimizin acısını azaltacak. Acılar paylaşıldıkça azalır. Sevinçler, mutluluklar da paylaşıldıkça artar. İnşallah bir taraftan oradaki depremzedelerimizin acısını bir taraftan giderirken, diğer taraftan da acıları inşallah hafifleteceğine inanıyoruz. Bu yardıma katkı sunan bütün hemşerilerimizin yardımlarını yüce Rabbim, dergah-ı izzetinde kabul eylesin” dedi.

AK Parti Milletvekili Nilgün Ök, “Denizli Kızılay Şubesi yönetimi olmak üzere ve katkı koyan tüm Denizlili hemşerilerimize çok teşekkür ediyoruz. Acılar gerçekten paylaştıkça hafifliyor. Biz devlet olarak tüm imkanlarımızla deprem olduğu andan itibaren Elazığ ve Malatya’daydık. Devletimizin güçlü destekleri sayesinde oradaki vatandaşlarımız manevi olarak da çok büyük destek gördüler. Ama buradan Denizlili vatandaşlarımızın katkılarıyla bir nebze de olsa acıları hafiflemiş olacak” ifadelerine yer verdi.

Gönderilen 5. Tır için Denizlili vatandaşlara teşekkür eden Türk Kızılayı Denizli Şubesi Başkanı Adem Salih Denizli ise, “Kızılay olarak biz; halkımızdan aldığımızı yine halka dağıtan bir kuruluşuz. Bir tır daha gönderecek malzememiz var. Onun da organizasyonunu yaptığımızda göndereceğiz. İlk gönderdiğimiz tırımızda deprem bölgesinde en çok lazım olacak olan ısıtıcı ve battaniye yardımı vardı. Onun arkasından gönderdiklerimizde yaşam malzemeleri; nevresim takımı, giyecek, yiyecek gibi malzemeler gönderdik. Bu tırımızda da temizlik ve hijyen malzemeler ile ihtiyaç malzemelerinden oluşan bir tır hazırladık. Yardımlar geldikçe devam edeceğiz. İdlib’te de maddi yardımlarımız oldu. Denizli’den 100 bin liraya yakın nakit para topladık ve 2 tır malzeme ile gönderdik. Verilen her malzemeyi yerine ulaştırmakta elimizden gelen çabayı gösteriyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2020, 16:40

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER