banner346
banner19

Zolan'dan Dünya Kadın Hakları Günü Mesajı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı tanınmasının 84. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Zolan'dan Dünya Kadın Hakları Günü Mesajı
banner20
banner243

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve 5 Aralık 1934'te Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı tanınmasının 84. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi olarak kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık konusunda büyük hassasiyet gösterdiklerini ifade etti. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk kadınına seçme ve seçilme hakkını birçok ülkeden önce vermesinin millet olarak kadına verilen değerin de bir nişanesi olduğunu kaydeden Başkan Osman Zolan, "Fedakar, güçlü, çalışkan Türk kadını birçok ülkedeki kadınların sahip olduğu demokratik değerleri çok daha önce kazanmıştır. Türk kadını modern, güçlü, çağdaş bir Türkiye için tüm fedakarlıkları yerine getirmiş ve getirmeye de devam etmektedir" dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi ile birlikte pek çok başarılı proje yürüttüklerine dikkati çeken Başkan Osman Zolan, sözlerini şöyle sürdürdü: " Aile içerisinde çok önemli bir yeri olan kadınlarımız aynı zamanda, iş hayatında, sanatta, sporda ve pek çok alanda başarılı olduklarını ispat ederek varlıklarını taçlandırmıştır. Bu vesilelerle bizler sadece bu özel günde değil her zaman kadınlarımızın yanında yer alarak çalışmalarında destek olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Hayatımıza anlam katan sevginin, emeğin ve fedakarlığın simgesi, kadınlarımızın Dünya Kadın Hakları Günü’nü kutluyor, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin 84. yıl dönümünü tebrik ediyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER