banner346
banner19

FETÖ'nün darbe planını Denizlililer suya düşürdü

FETÖ’nün darbe planını Denizlililer suya düşürdü

FETÖ'nün darbe planını Denizlililer suya düşürdü

FETÖ’nün 15 Temmuz’da Denizli’den uçakla alacakları 550 komandoyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni basacağı, ancak vatandaş uçak pistini ve komandoların yolunu kesince, planlarının da suya düştüğü öğrenildi.

PAMUKKALEHABER

Sabah gazetesinin haberine göre, Malatya Cumhuriyet Savcılığı'nın yürüttüğü soruşturmada, Kayseri'den 7 kargo uçağını kaçıran FETÖ'cü hainlerin, Denizli Çardak'tan 550 komandoyu uçağa alıp, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne baskın yapmayı planladığı ortaya çıktı.

Haberde, “Darbeci pilotlar Kayseri 1. Komando Hava İndirme Tugayı'ndan 2 A400M, 3 C130, 2 de C160 model askeri kargo uçağını kaçırıp, Çardak'taki havaalanına doğru hareket etti. Amaçları Denizli'deki 11'inci Komando Tugay Komutanlığı'ndan 550 komandoyu alıp, Ankara Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne baskın yapmaktı” deniliyor.

VATANDAŞ KONVOYUN ÖNÜNÜ KESİNCE…
Ancak darbe girişimini duyan ve askeri araçların havaalanına gittiğini öğrenen Çardaklılar, araçlarına binerek 550 komandonun bulunduğu konvoyun önünü kesti. Bu arada kargo uçaklarının alana inmesini önlemek için de pist, belediye araçları ve iş makineleriyle kapatıldı.

Çardak'a inemeyen FETÖ'cü pilotlar bunun üzerine Malatya'ya yöneldi. 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istenen Tuğgeneral Emin Ayık, Malatya Valisi'nin emrine rağmen FETÖ'cü pilotlara iniş izin verdi. Tuğgeneral Ayık'ın 'Yurtta Sulh Konseyi' tarafından yayımlanan mesaj formunda "Sıkıyönetim Komutanı" olarak görevlendirildiği de iddianamede yer aldı.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2017, 12:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER