banner346
banner19

Denizlispor’da Temlik Davası Çok Can Yakacak

Denizlispor’da temlik davası tekrar hortladı! Denizlispor’un eski yöneticileri Yasin Özpek ve Hasan Önder, Denizlispor Başkanı Ali Çetin’in haksız yere kendi hesabı üzerine 100 milyon TL temlik aldığı iddiası ile Cumhuriyet Başsavcılığı’na ‘Güveni kötüye kullanma, Özel belgede sahtecilik, Görevi kötüye kullanma, Haksız temlik koyma’ suçunu işlediği gerekçesiyle davacı ve şikayetçi oldu.

Denizlispor’da Temlik Davası Çok Can Yakacak

Denizli Haber - Eski yöneticiler, kulübün toplamda 37 milyon TL borcu olduğu halde 100 milyon TL’lik temliğin nasıl konulduğunu da merak ettiklerini söylediler. Denizlispor Başkanı Ali Çetin ise tesislerde televizyonların da canlı verdiği basın toplantısında 25-25-50 milyon TL olmak üzere toplamda 100 milyon TL temlik koyduğunu açıklayarak bu durumun yasal olduğunu ifade etti. Başkan Çetin, “İsteyen kişiler istediği zaman bizi denetleyebilir. Bizim her şeyimiz şeffaf” açıklamasında bulundu.

YUKATEL’DEN GELEN PARANIN KAYBOLDUĞU İDDİASI?

Eski yönetici Hasan Önder, Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunup şikayetçi olduğunu açıkladı. Denizlispor’un sponsoru olan Yukatel’den ayrı ayrı 500 ve 750 bin euro olmak üzere toplam 1 milyon 250 bin euro’yu başkan Çetin’in kendi hesabına geçirdiğini iddia eden Hasan Önder, bu paraları da çarçur edildiğinin altını çizdi. 100 milyon TL kulübe para vermediği halde temlik koyduğunu belirten Önder, “Alacağı 13-14 milyon TL olduğunu söyleyip 100 milyon TL temlik koyması kanun dışıdır. Ayrıca Yukatel’den gelen para kulüp hesabı yerine kendi hesabına gelmiştir. Bu paralar erimiştir!” dedi.

“ESNAFTAN TOPLANAN PARALAR MAKBUZ KOÇANLARINDA YOK”

2017 yılının Eylül ayında Denizlispor başkan yardımcısı olduğunu ve görevini 2.5 yıl yaptıktan sonra 2 ay önce istifa ettiğini söyleyen Önder, kulüpten 300 bin TL alacağı olduğunu ve alamadığını da sözlerine ekledi. Önder, Başkan Çetin’in kendi alacaklarını aldığını ancak kendi beyanına göre 14 milyon alacağı olduğu halde 86 milyon da üzerine koyup kulübe vermediği halde vermiş gibi 100 milyon TL temlik koyduğunu kaydetti. Önder, “Bu şekilde Ali Çetin, Dernekler Yasası’nın 32.Maddesinin f bendi yollamasıyla TCK’nın 155/2 maddesinde belirtilen hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma suçunu işlemiştir. Bu şekilde benimle aynı dönemde çalışan diğer yöneticilerin de şikayetçi olduğunu öğrendim. Bu aşamada federasyondan ve yayın gelirlerinden gelecek paralar doğrudan Ali Çetin’e ödenecektir. Ayrıca Denizli esnafından toplanan yardım amaçlı paralar makbuz koçanlarında bulunmayıp kulübün hesabına aktarılmamıştır. Kendisinden şikayetçiyim” diye konuştu.

ÖZPEK, “BUNLARI ADALET ÖNÜNDE GÖRECEĞİZ”

Bu konularda savcılığa başvuran diğer eski yönetici Yasin Özpek ise, fazla temliğin yasa dışı olduğunu belirterek savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu ve şikayetçi olduğunu açıkladı. Kulüpte kendi çalışanı Fikret Onur’u hem yönetici hem de muhasebeci yaptığını söyleyen Yasin Özpek, kendi işyerinde çalıştırdığı birçok kişiyi delege yaptığını iddia etti. Özpek, “Bizler suç duyurusunda bulunduk ve şikayetimizi yaptık. 100 milyon TL nasıl temlik konulur, bu yasal mıdır? Bunları adalet önünde göreceğiz. Bazı eski yöneticilerin ise haberi olmadan kendi adına bağış makbuzu kesilmiştir. Bunların hepsinin incelenmesini istiyoruz. Ayrıca yönetim kurulunun içinde nelerin döndüğü de belli değil!” diye konuştu. Özpek ayrıca, kulüp başkanı Ali Çetin’in her yerde olay çıkardığını ve polislere vuracak kadar ileri gittiğini de belirterek, “O zaman herkes polise vursun ve elini kolunu sallayarak dolaşsın! Bununla kalmayıp yaşına bakmadan cefakar taraftarlara sosyal medyadan küfür ediyor, kulüp üzerinden işe alıp kendi yanında koruma olarak çalıştırdığı kişileri milletin üzerine salıyor. Bir kulüp başkanına bunlar yakışmaz. Kendisi Denizli’yi ve Denizlispor’u temsil ediyor. Bunu eminim büyüklerimiz görüyorlardır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2019, 11:41

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER