Denizli Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İl Başkanlığı’nın sosyal ve kültürel etkinlikleri aralıksız devam ediyor.

Geka, 2022 Yılı Mali Destek Programlarını İlan Etti Geka, 2022 Yılı Mali Destek Programlarını İlan Etti

Denizli Haber - Denizli’de Ülkücüler , “Doğayı Koru Sağlıklı Yaşa” sloganıyla çevre temizliği etkinliğinde bulundular. Ülkü Ocakları Mahalle Teşkilatlar Birimi Çamlık piknik  alanında çevre temizliği yaptılar.

“Doğayı Koru Sağlıklı Yaşa”  sloganıyla yola çıkan Ülkücü gençler, Çamlık mesire alanındaki  çöpleri  topladı.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İl Başkanı  Özgür Solak,  “Fabrikalar ile hava kirliliği, kentsel atıklar ile su ve toprak kirliliği, insanoğlunun doğayı katletmesi ile de çevre kirliliği ortaya çıkıyor. İnsanoğlunun doğaya verdiği en önemli zararların başında doğaya atmış oldukları plastik atıklardır. Dünya verilerini incelediğimizde her yıl 300 milyon ton plastik üretildiğini görmekteyiz. Bu üretim esnasında 200 – 400 milyon varil petrol kullanıldığı ortaya konulmuştur. Üretilen plastiklerinde neredeyse yarısı tek kullanımlık olduğu için tekrar çöp kutularına veya doğaya atılmaktadır. Plastikler, petrol bazlı polietilen maddesinden üretilir. Polietilen, insanlar, bitkiler ve hayvanlar için oldukça tehlikelidir. Her yıl 5 trilyonun üzerinde plastik poşet üretildiği düşünüyor ve her yıl bir milyar kuş ve memeli hayvan bu plastik atıkları tükettiklerinden ölüyor. Doğa katliamının en önemli parçası plastikler, yalnız doğa ve denizlere değil canlı yaşam için oldukça büyük bir tehlike olduğunu, neredeyse tüm canlı türlerinin bu tehlikeden etkilendiğini görebilmekteyiz” dedi.

ÇAMLIK PİKNİK ALANINDA ÇÖP TOPLADILAR

Ülkü Ocakları olarak plastik ve poşet atıklarını toplayarak önemli bir etkinliğe imza attıklarını  kaydeden Solak, “Çevre kirliliği ile mücadele kapsamında doğal alanlarda geri dönüşümü mümkün olmayan plastik ve poşet atıkları toparlayarak önemli bir  etkinliğe imza attığımızı düşünüyorum.  “Doğayı Koru, Sağlıklı Yaşa”  diyoruz. Denizli Ülkü Ocakları Ülkü Ocakları Mahalle Teşkilatlar Birimimiz Çamlık piknik alanı bölgesinde doğaya atılan çöpleri toplayarak  farkındalık çalışmasına imza attılar.  Programı organize eden Ülküdaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.   MESUT GÜLER

“Her birimize miras olan çevreyi, tertemiz ve sağlıklı bir şekilde gelecek nesillere bırakmak da hepimizin görevi olduğunu düşünüyoruz.