Denizli haber - DTB öncülüğünde, Denizli Valiliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde 2017 yılında hayata geçirilen "Ceviz Üretim Alanlarını Geliştirme Projesi" kapsamında üreticilere ceviz fidanı hibe desteği sürüyor. Denizli'nin Türkiye'de ceviz üretiminde ilk sırayı alması, cevizde dışa bağımlığının azaltılması ve Denizlili üreticilerin gelirinin artırılması amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında ceviz fidanı dağıtımı devam ediyor.

IMG_7907

Projeye kapsamında Denizli'de ilçelerde 2022-2023 Aralık ayı itibariyle dağıtılması planlanan 50 bin ceviz fidanının ilk etabı 18.400 ceviz fidanı üreticiyle buluşturuldu. Acıpayam’da 4.120, Çameli’de 6.160 , Serinhisar 1.220, Kale 2.010, Beyağaç 1.370, Merkez 510 ve Bozkurt ilçesinde 3.010 Chandler ve Franquette (tozlayıcı) ceviz fidanının üreticilere dağıtımı gerçekleştirildi. Acıpayam, Çameli ve Beyağaç ilçelerinde dağtım töreni düzenlendi.

FkK9VUwWQAASbYI

Acıpayam ilçesinde gerçekleştirilen dağıtım törenine Acıpayam Kaymakamı Mustafa Gürbüz, Acıpayam Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Erdem, Denizli İl Tarım ve Orman Müdürü Şakir Çınar, İlçe Müdürü Abdurrahman Oymak, Denizli Ticaret Borsası Ziraat Mühendisi Özgen Özeren ve üreticiler katıldı.

Kırmızı et için dikkat çeken karar! Ramazan bitene kadar... Kırmızı et için dikkat çeken karar! Ramazan bitene kadar...

dji_fly_20221216_120502_12_1671194455579_photo_optimized

“İmkânlarımız doğrultusunda üreticimizi desteklemeye devam edeceğiz”

“Cevizin başkenti Denizli” sloganı ile çalışmaları sürdürdüklerini ifade eden Denizli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili; “Denizli Valiliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü işbirliğinde 2017 yılında hayata geçirilen "Ceviz Üretim Alanlarını Geliştirme Projesi" kapsamında üreticilere ceviz fidanı hibe desteğimiz sürüyor. Toplamda proje kapsamında 440 bin ceviz fidanının dağıtımını tamamlamış olduk. Üreticimizin yüzü gülüyor. Yılın son günlerinde de 31.600 ceviz fidanımızında dağıtımı yapılacaktır. Çiftçimizin, üreticimizin ihtiyacı olan ne varsa karşılamaya, imkânlarımız doğrultusunda desteklemeye devam ediyoruz. Çünkü biz şehrimizde üreticimizin kullanmadığı, ekip dikmediği bir toprak parçası kalmasın istiyoruz. Ceviz fidanlarımız hem çiftçimize hem de ülke ekonomimize büyük destekler sağlayacak. Üreticimize, çiftçimize bol bereketli kazançlar diliyorum” diye konuştu.