banner19

ODALAR ARASI İŞBİRLİĞİ!

Edirne ve Kocaeli illerinin borsa ve ticaret odalarına mensup meslek komitesi, meclis üyesi ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan iki ayrı heyet, karşılıklı görüş alışverişi ve işbirliği

ODALAR ARASI İŞBİRLİĞİ!
banner20
banner178

 

 

Edirne,  Keşan ve Uzunköprü ticaret ve sanayi odalarının meclis üyeleri, meslek komitesi üyeleri ve kadın girişimcilerinden oluşan 40 kişilik Edirne heyeti, Denizli Ticaret Odası’nı ziyaret etti. Edirne ve Denizli ekonomilerinin masaya yatırıldığı ziyarette, karşılıklı görüş alışverişi yapıldı.

 

Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Necdet Özer, Denizli’ye yönelik gerçekleştirilen inceleme gezisinden memnuniyet duyduklarını ifade ederek, heyete Denizli ekonomisi ve Denizli Ticaret Odası hakkında bilgiler verdi.

 

“Denizli ekonomisinin en önemli özelliği, dinamik girişimcileri ve ihracata dönük üretim yapmasıdır.” diyen Başkan Özer, Denizli’nin Avrupa Birliği ülkeleri ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD) başta olmak üzere 171 ülkeye ihracat yaptığını, tekstil, mermer, demir-çelik, kablo, metal, makine ve cam sanayi gibi sektörlerin şehrin önde gelen faaliyetleri olduğunu söyledi.

 

Denizli’nin birlik ve beraberliğine de vurgu yapan Özer, “Lobicilik faaliyetlerinin etkin kılınması ve ekonomik sorunlara çözüm yolları bulunması amacıyla 2001 yılında Denizli Sanayici ve İşadamları Platformu kuruldu. Bu platform ile ilimizde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ile görüşmeler gerçekleştirilip, Denizli’nin menfaatleri için çalışmalar yürütülmektedir.” şeklinde konuştu.

 

Özer, Edirne ile her türlü ticari işbirliği ve görüş alışverişi yapabileceklerini belirterek, sözlerine son verdi.

 

Edirne heyeti adına konuşan Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcısı Cemal Çolak, Denizli Ticaret Odası’nın çalışmalarını yakından takip ettiklerini, başarılı hizmetlere imza atıldığını gördüklerini ifade etti. Denizli’nin gelişmişliği, büyümesi ve ihracatıyla örnek bir il olduğunu dile getiren Çolak, Edirne olarak Denizli’nin tecrübelerinden ve bilgi birikiminden yararlanmak amacıyla ziyaret gerçekleştirdiklerini belirtti.

 

Kocaeli Ticaret Odası’ndan Denizli Ticaret Odası’na ziyaret

Kocaeli Ticaret Odası’nın tekstil ve giyim sektörlerine mensup meclis üyeleri ile komite üyeleri, Denizli Ticaret Odası’nı ziyaret etti.

 

Kocaeli Ticaret Odası Meclis Üyeleri Mehmet Okan Oktay, İsmail Uslu ile Aykut Çavuş, 21. Meslek Komitesi Başkanı Hüseyin Çoban ve Komite Başkan Yardımcısı Ali Osman Aykan’dan oluşan Kocaeli Ticaret Odası heyeti, tekstil ve giyim sektörlerine mensup Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeleri, meclis üyeleri ve meslek komitesi üyeleri ile biraraya geldi.

Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Salih Sarıkaya ziyaretleri dolayısıyla Kocaeli Ticaret Odası’na teşekkür ederek, Denizli ekonomisi ve Denizli Ticaret Odası hakkında bilgiler verdi.  

 

Karşılıklı bilgi alışverişi yapmak amacıyla ziyaret gerçekleştirdiklerini dile getiren Kocaeli Ticaret Odası Meclis Üyesi Mehmet Okan Oktay,  “Kocaeli Ticaret Odası olarak tekstil alanında gelişmiş diğer şehirlerin ticaret odalarıyla bir araya gelerek, ortak sıkıntılarımızı ilgili mercilere iletmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Yapılan açılış konuşmaları sonrasında Salih Sarıkaya başkanlığında gerçekleşen toplantıda, Kocaeli Ticaret Odası ile Denizli Ticaret Odası tekstil ve giyim meslek komite üyeleri, sektörün sorunlarını masaya yatırdı. Sektör mensupları, toplantıda şu konularla ilgili görüşmeler yaptı:

 

“500 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşmak için yatırım yapılması gerekmektedir, bunun için de devletin desteğine ihtiyaç duyulmaktadır. Tekstil sektöründe vasıflı eleman sıkıntısı yaşanmaktadır. Şehir içindeki AVM'ler perakende sektörüne zarar vermektedir. AVM’lerin ulusal ve uluslararası markalara yer vermelerinin yanısıra yerel esnafa da yüzde 15 kontenjan vermeleri sağlanmalıdır.”

 

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 13:39
banner10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner11