banner19

Erbakır Fen Liseli Öğrencilerinden Dünya Şampiyonluğu

DENİZLİ PAMUKKALE HABER

Erbakır Fen Liseli Öğrencilerinden Dünya Şampiyonluğu
banner20
banner243

Denizli  Erbakır Fen Lisesi Öğrencileri Kanada Waterloo Üniversitesi Matematik Bölümü tarafından hazırlanan CEMC (Centre for Education in Mathematics and Computing) Cayley Matematik sınavında bireysel ve okul sıralamasında dünya birincisi oldu.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, dünya birinciliği ile ülkemizin, ilimizin ve Erbakır Fen Lisemizin adını tüm dünyaya duyuran şampiyonları ağırladı.

Makamda gerçekleşen ziyarete şampiyon öğrenciler,  Mehmet Koca, Ceyda Özdemir, Zeynep Özgür, Zeynep Özdemir, Ahmet Yiğit Korkut, Veli Yasin Yörük ve Azra İrem Atalay, danışman öğretmen Mustafa Akbulut, okul müdürü Seda Hilal Nişancı katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Erbakır Fen Lisemiz ilimizin marka bir okuludur. Önceki yıllarda olduğu gibi şimdi de elde ettiği başarılarla ismini ilimize, ülkemize ve dünyaya duyurmaktadır. Şampiyon öğrencilerimizi canı gönülden kutluyorum. Eğitim hayatlarında çok daha önemli başarılara imza atacaklarına yürekten inanıyorum. Şunu da vurgulamak istiyorum eğitim-öğretimde en önemli unsurlar öğretmendir. Buradan da emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Öğretmenlerimizin özverili ve gayretli çalışmaları ile ilimiz eğitimin her alanında başarılı ve marka bir şehir olmuştur” dedi. Ziyarette Müdür Oğuz elde ettikleri önemli başarıdan dolayı öğrencileri ödüllendirdi.

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14