banner346
banner19

Fen Lisesi Sayımız 4 Oldu

Denizli haber/pamukkalehaber.com/Fen Lisesi Sayımız 4 Oldu

Fen Lisesi Sayımız 4 Oldu
banner20
banner243

İlimizde eğitimin hemen her alanında çok önemli gelişmeler sağlamıştır. Eğitimin çeşitli alanlarında daha büyük gelişmeler sağlamak için daha çok çalışmaya ihtiyaç vardır.

 

Türkiye hızla kalkınan ve milli gelirini yükselten, aynı zamanda genç nüfusundan yararlanma  fırsatını kararlılıkla kullanan bir ülkedir. Bu amaçla, ilimizdeki tüm bireylerin beceri ve yeterlilik düzeylerinin ülke hedefleriyle tutarlı olarak yükseltilmesi gerekli görülmektedir. Ülkemizdeki genç ve dinamik nüfus istihdam ve üretim kapasitesinin artırılması açısından bir fırsat olarak değerlendirilmelidir. 

 

Rekabetçi bir ekonomi ve bilgi toplumunun gerekleri doğrultusunda, ilimizdeki gençlerin ortalama eğitim süresinin yükseltilmesini sağlamak temel amacımızdır. Bu bağlamda;  her kademedeki okullaşma oranları yükselttik, yükseltiyoruz.  

 

Denizli olarak, eğitim arzını  ihtiyaçlarla uyumlu hale getiriyoruz. 2015-2016 eğitim öğretim yılında iki yeni Fen Lisesini daha ilimiz eğitimine kazandırıyoruz.

 

2015-2016 eğitim öğretim yılında fen lisesi olarak eğitimlerine devam edecek olan  Çivril Şevkiye Özel Fen Lisesi ve Tavas Özay Gönlüm Fen Lisesi ile “Denizli Eğitiminde Hedef 2023”e biraz daha yaklaşmış olacağız.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2015, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14