banner346
banner19

Milli Eğitim'de sektör-okul-işletme işbirliği atağı

Milli Eğitim’de sektör-okul-işletme işbirliği atağı

Milli Eğitim'de sektör-okul-işletme işbirliği atağı

Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü, “Başarı İzleme ve Geliştirme” projesi kapsamında mesleki eğitim branşlarını daha nitelikli hale getirmek için harekete geçti. Denizli’de sektör-Okul-İşletme işbirliğini sağlayarak, ihtiyaç duyulan nitelikli işgücü sağlanacak.

PAMUKKALEHABER

Denizli Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülmekte olan “Başarı İzleme ve Geliştirme Projesi” kapsamında eğitimin her alanında iyileştirme, geliştirme ve nitelikleştirme hedefleri doğrultusunda çalışmalar devam ediyor.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz bu kapsamdaki çalışmaların değerlendirilmesi aynı zamanda planlama ve programlama çalışmaları için il geneli mesleki eğitim merkezi müdürleri ile bir araya geldi.

Müdür Oğuz yaptığı konuşmasında “Güçlü bir toplumsal yapıya sahip olabilmemiz için öğrencilerimize iyi eğitim vermenin yanı sıra nitelikli hale getirebilmek için mesleki eğitimi desteklemeliyiz.  Sektör-Okul-İşletme iş birliğinde sektörünün ihtiyacı olan nitelikli işgücünü sağlamak için işletmeler ile mesleki ve teknik eğitim okul/kurumları arasında iş birlikleri geliştirerek, mesleki ve teknik eğitimin kalitesini arttırmaya katkıda bulunmayı, ekonomik ve sosyal kalkınmayı desteklemeyi hedefliyoruz” dedi.

Denizli İlinde mesleki eğitim veren 55 okulda toplam 22 bin öğrenci eğitimine devam ediyor. 


 

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2017, 12:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER