banner346
banner19

OĞUZ'UN 2018 YÜKSEK ÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI MESAJI

OĞUZ’UN 2018 YÜKSEK ÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI MESAJI

OĞUZ'UN 2018 YÜKSEK ÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI MESAJI
banner20
banner243

Değerli öğretmen arkadaşlarım, sevgili öğrenciler ve veliler; uzun bir çalışma ve hazırlık döneminin ardından öğrencilerimizin geleceklerine yön verebilmeleri için önemli bir yol ayrımı olan Yüksek Öğretim Kurumları sınavı yaklaştı. Sınavın yaklaşmasıyla birlikte öğretmen, öğrenci ve velilerimizi bir heyecan sardı.

Kıymetli meslektaşlarım; eğitilmiş nitelikli ve üstün nitelikli insan gücüne olan ihtiyacımız her geçen gün daha da artmaktadır. İnsan gücü ihtiyacımızın karşılandığı tek yer ise eğitim kurumlarımızdır. Bilginin yenilenme hızının günlerle hatta saatlerle ifade edildiği günümüzde insan yetiştirme görevini almış olmanız omzunuza önemli ve zor bir sorumluluk yüklemektedir. Sizlerin gayret ve özverili çalışmaları sayesinde Yüksek Öğretim Kurumları sınavından sonra öğrencilerimizi daha iyi yerlerde göreceğimize inanıyorum.

Saygıdeğer velilerimiz; her yönden sağlıklı bireylerin yetişmesi ancak sağlıklı ailelerde mümkün olabilmektedir. Eğitim-öğretim çalışmalarının etkili olmasını sağlayan en önemli unsurlardan biri de ailedir. Siz anne-babalarında bu bilinçle hareket ederek eğitim öğretim çalışmalarında öğrencilerimize destek olduğunuza inanıyorum. Sınava günler kala bu desteğinizin devam etmesi öğrencilerimizin kaygı düzeylerini kontrol etmelerine yardımcı olacağı gibi sınavdaki performanslarına da olumlu yansıyacaktır.

Değerli öğrencilerimiz; okulun kapısından ilk adımı attığınız andan itibaren mezun olana kadar eğitim öğretim hayatınızı en iyi şekilde geçirdiğinizi umut ediyorum. Yoğun geçen çalışma, hazırlık ve öğrenme dönemlerinin ardından emeklerinizin karşılığını alacağınız ve geleceğinize yön vereceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Yapılacak olan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavında elinizden gelen gayreti göstererek başarılı olacağınıza inanıyorum. Değerli öğrencilerimiz emeklerinizin zayi olmaması ve üzücü durumlarla karşılaşmamak için sınav kılavuzunda yer alan hususlara dikkat etmeniz yararınıza olacaktır.

Yüksek Öğretim kurumları Sınavı 30 Haziran 2018 ve 1 Temmuz 2018 tarihlerinde 3 oturum şeklinde yapılacaktır. YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) 30 Haziran 2018 (Cumartesi) günü saat 10.15 yapılacak ve 135 dakika sürecektir. YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) 1 Temmuz 2018 (Pazar) günü saat 10.15 yapılacak ve 180 dakika sürecektir. YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) 1 Temmuz 2018 (Pazar) günü saat 15.45 yapılacak ve 120 dakika sürecektir.

Öğrencilerimizin sınav gününden önce sınava girecekleri sınav salonuna ziyaret etmeleri ve sınav günü sınava girecekleri binanın kapısında sınav saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları faydalarına olacaktır.

Değerli öğrencilerimiz kılavuzda yer alan önemli bir hususu sizlere tekrar anımsatmak

istiyorum. 2018-YKS’ye başvuran adayların YKS değerlendirme ve yerleştirme işlemlerinde kullanılmasını istedikleri eğitim bilgilerini, 26 Haziran-4 Temmuz 2018 tarihleri arasında ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde (AİS) kontrol etmeleri ve bu eğitim bilgilerini seçerek 4 Temmuz 2018 tarihi saat 16.00’ya kadar onaylamaları gerekmektedir.

Eğitim bilgilerinde eksiklik veya hata olduğunu düşünen adayların, mezun oldukları/olacakları ortaöğretim kurumları ile görüşerek eğitim bilgilerini Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) e-okul sistemi üzerinden düzelttirmeleri ve bu düzeltme işlemi sonrasında 26 Haziran-4 Temmuz 2018 tarihleri arasında https://ais.osym.gov.tr adresinden düzelttirdikleri eğitim bilgilerini seçerek 4 Temmuz 2018 tarihi saat 16.00’ya kadar onaylamaları gerekmektedir.

Bu vesile ile ilimizde 30 Haziran 2018 Cumartesi günü TYT’ne girecek olan 26.140 öğrencimizin, 01 Temmuz 2018 Pazar günü sabah oturumu olan AYT’ne girecek olan 22.737 öğrencimizin ile öğleden sonra YDT’ne girecek olan 1.883 öğrencimizin, velilerimizin ve öğretmenlerimizin emeklerinin karşılıklarını alabilmeleri temennisiyle yapılacak olan sınavda başarılar dilerim

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2018, 18:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER