banner346
banner19

Okuma Yazma Seferberliği İle Hayatları Değişiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan Okuma Yazma Seferberliği projesi kapsamında okuma yazma eğitimleri sertifika töreni yapıldı.

Okuma Yazma Seferberliği İle Hayatları Değişiyor
banner20
banner243

Denizli Haber - Pamukkale Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen belge törenine; Denizli Valisi Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Fikret Sarısoy, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Zekeriya Arif Tokmak, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abidin Mutlubaş, kursiyerler ve davetliler katıldı.

Denizli Valisi Hasan Karahan konuşmasında; “İlimizde herhangi bir nedenle eğitim öğretim hakkından yararlanamayan vatandaşlarımızın okuryazar hale gelebilmeleri için okuma yazma kurslarımız Halk Eğitim Merkezlerimiz aracılığı ile kesintisiz devam ediyor.

Ülkemizde okuma yazma bilmeyen kimse kalmayacak sloganıyla başlatılan seferberlik kapsamında Denizli ilimiz genelinde 2019 yılında 471 kurs açılarak, 1942 kursiyer bu kurslardan faydalandırılmış, 2020 yılında ise 90 kurs açılarak 582 kursiyer bu kurslardan belge almaya hak kazanmıştır.

Bugün sertifika töreni gerçekleştirdiğimiz Pamukkale Halk Eğitimi Merkezi'nde ise bu sayı 2019 yılında 65 kurs, 624 kursiyer olup, 2020 yılında ise şu ana kadar 10 kurs açılarak 330 kursiyere okuma yazma yolunda ilk adımlar attırılmıştır. 2020 yılında açılan kurslarda okuma-yazma öğrenerek okur-yazarlık belgesi almaya hak kazanan 21 kursiyerimiz var ve onlara belgelerini verdik. Okuma-yazma seferberliğinde emeği geçen tüm eğitimcilerimize teşekkür ediyorum. Kurslara katılarak okuma-yazma belgesi alan kursiyerlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2020, 11:50

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER