banner346
banner19

Özel Öğrenci Yurtlarında Yeni Dönem

denizli haber / pamukkale haber / Özel Öğrenci Yurtlarında Yeni Dönem

Özel Öğrenci Yurtlarında Yeni Dönem
banner20
banner243

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan toplantıda Özel Öğrenci Yurtlarında yeni E-YURT modülü ile yeni döneme geçileceği bildirildi.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı faaliyetlerini sürdüren ortaöğretim ve yükseköğretim özel öğrenci yurtları 2016 Mart ayı itibari ile E-YURT modülüne geçti.

Özel yurtlar; E-YURT modülü ile birlikte bu tarihten itibaren iş ve işlemleri ile kayıtlarının tutulmasını online gerçekleştirilecek.

Yeni sistem; Denizli’de faaliyet gösteren 111 özel öğrenci yurdu müdürleri, yönetim memurları ile ilçelerde özel eğitimden sorumlu şef ve memurlara tanıtıldı.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Bina toplantı salonunda gerçekleştirilen tanıtıma İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Müdür Yardımcısı Mustafa Özevcimen,özel öğrenci yurdu müdürleri, yönetim memurları ile ilçelerde özel eğitimden sorumlu şef ve memurlar katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz tanıtım öncesi yaptığı konuşmasında “Sizleri zaman zaman ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizde kurumlarınızdaki uygulamaları ve işleyişinizi yerinde görme şansı buluyoruz. Tertip, düzen, yeme-içme ve mevzuatlar doğrultusundaki idari işlemleriniz kanun ve yönetmeliklere uygun olmalıdır. Sizlerin sorunları ile yakından ilgilenmekteyiz. Zaman zaman il ve ilçe teşkilatlarımızı ziyaret ediniz ve yardım alınız. Resmi ve özel kurumlarımıza en iyi şekilde hizmet vermek için çalışıyoruz. Yunus Emre’nin dediği gibi “Biz Gönüller Yapmaya Geldik.” Sizlerle birlikte el ele kol kola güzellikler yaratmak istiyoruz. Denizli’deki yurtlarımıza herkes tarafından gıpta ile bakılmasını için sizlerden destek istiyoruz. Çalışmalarınız da başarılar dilerim” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından MEBBİS Sistem Yöneticisi Abdullah Kurt tarafından kullanıma başlanılan E-YURT modülünün çalışması hakkında sunu eşliğinde bilgilendirmeler yapıldı.

 

Denizli’de Milli Eğitim Bakanlığına bağlı faaliyet gösteren 111 yükseköğretim ve ortaöğretim özel öğrenci yurdu mevcut olup, bu yurtlarda yaklaşık 3555 öğrenci barınmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2016, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER