banner346
banner19

ADM EDAŞ 2017 yatırımlarını yeniden şekillendirdi

ADM EDAŞ 2017 yatırımlarını yeniden şekillendirdi

ADM EDAŞ 2017 yatırımlarını yeniden şekillendirdi

Aydın, Denizli ve Muğla illerine 2008 yılından bu yana elektrik dağıtım hizmeti sunan ADM Elektrik Dağıtım Şirketi(EDAŞ), 2017 yılı yatırımlarını yeniden şekillendirdi. Yaşanan arızaları engellenecek ve tüketicilere kaliteli ve kesintisiz enerji konforu sağlamak amacıyla enerji hatlarının kalbine dokunmayı hedefleyen ADM EDAŞ, yatırımlarını Didim’den başlayacak.

PAMUKKALEHABER

ADM Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Bülent Yüksel, ADM Elektrik Dağıtım İcra Kurulu Üyesi Ahmet Bayramoğlu, Şirketin yatırım grubu yöneticileri ve Aydın Bölgesi ile Didim İlçe İşletme yöneticilerinin katıldığı toplantıda Didim’de gerçekleştirilecek yatırımlar ele alındı.

Toplantıda konuşan ADM Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Bülent Yüksel, “Tüketicilerimizin hassasiyetlerinin farkındayız, kurumsal sorumluluğa sahip bir şirket olarak tüketicilerimizin taleplerini en hızlı ve etkin şekilde karşılamak birincil amacımız. Kaliteli ve kesintisiz enerji parolasıyla ve Didim’in mevsimsel olarak değişen enerji ihtiyacını da dikkate alarak 2017 yatırım planlarımızı yeniden şekillendiriyoruz” dedi.

Hatlar yenileniyor sıkıntılar azalıyor

Yüksel, “İlçemizde turizm sezonu ile beraber yaz aylarında yoğun enerji tüketimi görülüyor. Isınma tercihlerinde yoğun olarak elektrikli sistemlerin tercih edilmesi ise kış aylarındaki elektrik tüketimini beklenmeyen şekilde artırıyor. Tüketici memnuniyetini en üst seviyeye taşımak ve tedarik sürekliliğini sağlamak amacıyla yatırım çalışmalarımızı hızlandırıyoruz” şeklinde konuştu. Yatırım çalışmalarıyla yenilenecek enerji nakil hatlarında kullanılacak teknik malzemenin yüksek kalite ve uzun ömürlü olacağını vurgulayan Yüksel, sözlerine şöyle devam etti: “Bölgede ekonomik ömrünü ve teknik kapasitesini tamamlayan hatların yenilenmesiyle yaşanan arızalar engellenecek ve tüketicilerimiz kaliteli ve kesintisiz enerji konforunu yaşayacak. Didim’de yatırım çalışmalarıyla beraber bakım çalışmalarımız da yoğunluk kazanacak” dedi.

3 milyon kişinin hayatını aydınlatıyoruz

Yeni yapılacak elektrik hatlarıyla önemli noktalardaki enerji ihtiyacının kapasite olarak destekleneceğini vurgulayan Yüksel şunları ekledi: “Toplantıda teknik harita üzerinden yeni yapılacak hatların güzergahları ile detaylarını konuşuyoruz. Yatırım çalışmalarımız kapsamında Coğrafi Bilgi Sistemi ile beraber, uzun vadeli gereksinimleri öngörebilmek için detaylı analizler yapmaya olanak sağlayan ileri teknoloji planlama yazılımları kullanıyor. Yeni kurulacak enerji dağıtım tesislerini, tüketicilerimize en iyi hizmeti verecek şekilde projelendiriyoruz. 2017 yılı içinde de Didim başta olmak üzere hizmet verdiğimiz 3 önemli ilde; elektrik şebekemizin kalbine temas edecek, ritmini düzenleyecek ve faaliyet sahamızdaki damarlarımız olan enerji nakil hatlarımızın en ücra noktalarının dahi düzenli çalışmasını sağlayacak yatırım projelerimiz ile tüketicilerimizin hayatını aydınlatmaya tüm gücümüzle devam edeceğiz.”

 

Didim yatırımlarının ilk etap tamamlandı

Didim yatırımları hakkında bilgi veren şirketin Didim İşletme Şefi Oğuzhan Altınçöp, Kurtuluş Caddesi ile bağlı sokaklarda gerçekleştirilen yatırım çalışmalarının tamamladığı bilgisini verdi. Altınçöp, şu bilgileri ekledi: “Tüketicilerimizin talebi doğrultusunda ve Genel Müdürlüğümüzün destekleri ile yatırım çalışmalarımızı hızlandırdık. Önemli noktalardaki çalışmalarımızı tamamladık. Şu an 818 – 819 - 820 ve 825 sokak ile Kurtuluş Caddesi üzerinde yatırım çalışmalarımızı sonuçlandırdık. Ayrıca Hisar Mahallesi 2230’lu ve 2240’lu sokaklar çevresinde daha kaliteli hizmet sağlamak amacıyla bölgedeki şebekemize iki yeni trafo daha ekledik. Yakın zamanda Efeler Mahallesi’nde belirlenen sokaklar için de yatırım çalışmalarımızı tamamlayarak, yenilenen şebekemizi tüketicilerimizin hizmetine sunacağız” 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2017, 13:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER