banner346
banner19

DEGİAD Başkanı Urhan “Son gelen zamlar işletmeleri zora sokacaktır"

Denizli Genç İş adamları Derneği (DEGİAD) Başkanı Hakan Urhan, "Ülke ekonomimizin çarklarının dönmesini sağlayan en önemli unsurlardan olan sanayicilerimiz ve kobilerimizin girdi maliyetlerinde ciddi bir öneme sahip olan Doğalgaz ve Elektrik ile ilgili son dönemdeki fiyat artışları işletmelerimizi zor durumda bırakmaktadır" diye konuştu.

DEGİAD Başkanı Urhan “Son gelen zamlar işletmeleri zora sokacaktır"
banner20
banner243

Denizli Haber - DEGİAD Başkanı Hakan Urhan son zamanlarda elektrik ve doğalgaza arka arkaya gelen zamları değerlendirdi. Urhan, " DEGİAD olarak bir süredir öngördüğümüz ve kamuoyunda dile getirdiğimiz fiyat artışları, işletmelerin maliyetlerini yükseltmektedir. Özellikle doğal gazda yaşanan son fiyat artışının sadece sanayi ve elektrik üretim odaklı olması, Türk sanayisi ve KOBİ’lerinin omuzlarına ilave yük bindirmekte, halihazırda yaşanmakta olan ham madde tedariki, emtia artışları ve navlun krizi ile beraber ele alındığında büyük zorluk oluşturmaktadır.

Endişe ile takip etmekte olduğumuz bu durumun satış fiyatlarına ve buna bağlı olarak ülkemizin amansız mücadele verdiği enflasyona olumsuz etkisi kaçınılmazdır. Bu nedenle işletmelerimizin üzerindeki enerji maliyeti baskısı acilen azaltılarak üreticilerimizin ve ihracatçılarımızın rekabet gücünün artırılması gerektiğini kamuoyu ile saygıyla paylaşırız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2021, 15:39

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER