banner19

DENİZLİ’DE İÇME SUYUNA YÜZDE 20 ZAM

DENİZLİ PAMUKKALE HABER

DENİZLİ’DE İÇME SUYUNA YÜZDE 20 ZAM
banner20

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Başkanlığı (DESKİ) Genel Kurulu olağanüstü toplantısında DESKİ’nin su ve diğer tarifelerdeki yüzde 20’lik artış talebi genel kurulda CHP ve İYİ Partili üyelerin red oyuna karşı, AK Parti ve MHP’li üyelerin oylarıyla kabul edildi.

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Temmuz dönüme toplantısının tamamlanmasının ardından, Denizli Su ve Kanalizasyon İdaresi Başkanlığı Genel Kurulu olağanüstü toplandı.

DESKİ ücretlerinin yeniden düzenlenmesine ilişkin maddeye ilişkin değerlendirmeler yapan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 2016 yılından bu yana su ve tarifelerde artışa gidilmediğini hatırlattı.

3 yıldır su ve ücretlerde düzenleme yapmadıklarını belirten Başkan Zolan, bu süreçte maliyetlerde ciddi artışların yaşandığını kaydetti.

Başkan Zolan, “Bizim için önemli olan halkımıza temiz suyu ulaştırabilmek. Çok şükür ki, yeni doğmuş bir bebeğe bile çok rahatlıkla içirebileceğimiz temiz suyumuz var. 3 yıldır fiyatlarda düzenleme yapılmaması, iş ve işleyişin sağlıklı sürdürülebilirliği noktasında sıkıntı yaratmaya başladı. DESKİ yönetimi de böyle bir talepte bulundu. Suyun halkımıza ulaşması sürecinde sıkıntı yaşanmaması için de böyle bir düzenlemeye gidildi” dedi.

Birçok il ile kıyaslandığında Denizli’de uygulanan fiyatların çok aşağıda olduğun anlatan Başkan Zolan, “Uyguladığımız yeni fiyatlar da maliyetlerimizin altında yer alıyor. Bir metreküp suyun bize maliyeti 4.69 lira iken, artan fiyatla bunu halkımıza 3.50 liradan vereceğiz. 1.19 liralık artı maliyeti de belediye karşılamaya devam edecek” dedi. Konuşmanın ardından yapılan oylamayla yüzde 20’lik artış oy çokluğu ile kabul edildi.

İŞTE YENİ SU ÜCRETLERİ

Yeni düzenlemeye ilişkin ücretler tarifesi henüz hazırlanmazken, Pamukkale ve Merkezefendi’de bugüne kadar 2.90 lira olan 0-15 m3 arası su ücreti 3.50 liraya yükseltildi. 15-31 m3 su bedeli 4.90 liradan 5.88’e çıkarken, 31-250 m3 arası su kullanımında uygulanacak tarife 7 liradan 8.40 liraya yükseldi. Suyun tonu ilçelerde ise 2.00’den 2.40 liraya getirildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2019, 21:38

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet kaan
Mehmet kaan - 7 ay Önce

Yeni doğmuş bebeğe su iciriyormus yalancılar zamyapmiyormus 3 yıldır bide inandık atık su parası 28 TL normal fatura 57 TL

Ömer Nezihi Ertan
Ömer Nezihi Ertan - 7 ay Önce

İstanbul da su ucuzluyor Denizli de zamlanıyor. Denizli de su hiçde ucuz değil. Suyu satıyorlar birde atık su bedeli hesapla ne yapıyor. 70 TL den aşağı düşmüyor

Hakan
Hakan - 7 ay Önce

Alistik artik zorlamiyor. Keske memur maas zamlarida boyle yuzde 15-20 lerde olsa. Boyle seylere ve kendi maaslarina cok guzel zam uyduruyorlar, tebrikler....

Karapapak
Karapapak - 7 ay Önce

Kardeşim elin oğlu indirim yapar sizde bildirim yapıyorsunuz sizin de suyunuz işinde

Türk
Türk - 7 ay Önce

EMEKLİYE YÜZDE BEŞ ZAM ELEKTRİK VE SUYA YÜZDE ONBEŞ İLE YÜZDE YİRMİ ZAM. ADALETİNİZİ İÇİNE EDEYİM

Ccc
Ccc - 6 ay Önce

Bu nedir elektrik faturası gibi su faturasi mi olur. Allah yanınıza komasin bu zalimliklerinizi. Zulüm bu insanlara zulum.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner14