banner346
banner19

Denizli’de minibüsçü esnafı ‘zam yapılmasın’ dedi

Koronavirüs ile mücadele kapsamında toplu taşıma araçları yüzde 50 yolcu kapasitesi ile çalışmasından dolayı esnaf zor günler geçiriyor. Yaşanan sıkıntılı süreçte ücretlere zam yapılması yönünde gelen talepler üzerine Denizli Otomobilciler ve Şoförler Odası toplantı gerçekleştirerek kararını verdi.

Denizli’de minibüsçü esnafı ‘zam yapılmasın’ dedi

ürkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, koronavirüs salgını nedeniyle yolcu taşıma kapasitelerinin yarı yarıya düşürüldüğünü anımsatarak, taksi, minibüsler ile halk otobüsü ücretlerine zam yapılmasını istediklerini söyledi. Apaydın’ın açıklaması üzerine Denizli’de de gündeme gelen ‘zam’ konusu Denizli Otomobilciler ve Şoförler Odası’nda değerlendirildi.

ÇOĞUNLUĞUN OYU İLE RAFA KALDIRILDI

Denizli’de korona virüs nedeniyle yüzde 50 kapasite ile çalışan minibüs esnafı tarafından istenen zam, çoğunluğun hayır oyu vermesinden dolayı rafa kaldırıldı. DESOB Başkanı Köksal Semerci, kararı sosyal medyadan duyurdu. Yapılan açıklamada Semerci, “Arkadaşlar bazı minibüs Esnafımızdan virüs geçinceye kadar gelen yüzde 50 zam oranı isteği çoğunluğumuzun istememesinden dolayı bu konu kapatılmıştır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2020, 23:14

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER