banner346
banner19

Gedik 'Uzlaşma Kültürü ile hareket edin mesajını halk verdi'

TÜMSİAD Denizli Şube Yönetimi Çamlık Hayal Cafe’de basın mensupları ile biraraya geldi. TÜMSİAD Şube Başkanı Süleyman Gedik 7 Haziran seçimleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Gedik 'Uzlaşma Kültürü ile hareket edin mesajını halk verdi'
banner20
banner243

Gedik “Uzlaşma Kültürü ile hareket edin mesajını halk verdi”

 

TÜMSİAD Denizli Şube Yönetimi  Çamlık Hayal Cafe’de basın mensupları ile biraraya geldi. TÜMSİAD Şube Başkanı Süleyman Gedik 7 Haziran seçimleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Gedik Ayrıca olası bir erken seçim beklemediklerini ve koalisyon çözümünün bulunacağını tahmin ettiklerini de sözleri ekledi.  Gedik “Yoğun ve tempolu geçen bir seçim sürecinin sonunda halkımız 7 Haziran`da demokratik hakkını kullanarak, özgür iradesi ile kendisini yönetecek olan Parlamentoyu seçmiştir. Seçimlere katılımın yüksek olması, halkımızın iradesini sandığa yansıtma ve geleceğini inşa etme konusundaki kararlılığın bir göstergesidir diye düşünüyorum. Ortaya çıkan bu tablonun ülkemiz ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

 

Süleyman Gedik,  “Seçim sonuçlarına göre halkımız hiçbir siyasi partiye tek başına hükümet kuracak çoğunluğu vermemiş, seçilmiş olan tüm parti yöneticilerine demokrasinin gereği olan uzlaşma kültürü ile hareket ederek ülkemizin ali menfaatleri etrafında bir araya gelmeleri ve ortak akıl ile hareket ederek var olan istikrar ve büyümenin bozulmadan, duraksamadan devamı yönünde açık bir irade ortaya koymuştur. Bu mesajın tüm siyasi partiler tarafından sorumluluk bilinci ile anlaşılmış olduğuna ve bu yönde gereğinin yapılacağına inanıyorum.

Ortaya çıkan bu süreçte Tümsiad olarak STK`ların önemimin daha da arttığına, ülkemiz kazanımlarının devamı yönünde STK`lara daha fazla görev düştüğüne inanıyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemiz ve milletimizin ali menfaatleri yönünde yapıcı, bütünleştirici ve her kesimi kucaklayıcı misyonumuza paralel gayret ve çabalarımızın artarak devam edeceğini buradan ilan etmek istiyorum. Tümsiad ve yurtiçi ve yurtdışı çözüm ortakları olarak, tamamen sorumluluk ve ali görev bilinci içinde ülkemize ve milletimize hizmete aynı kararlılık ve aynı hassasiyetle devam edeceğiz.

Geldiğimiz noktada ülke olarak bugüne kadar elde ettiğimiz tüm kazanımlarımızın, sahip olduğumuz ekonomik istikrar ve büyümenin bundan sonra da aynı şekilde devamı yönünde tüm partilerimizin ülkemizi yönetecek dirayetli bir hükümet kurulması için sorumluluk almaları tüm kamuoyunun beklentisidir.

Son söz olarak, 7 Haziran seçimlerinin ülkemiz ve milletimiz için hayırlar getirmesini Cenab-ı Haktan niyaz ediyorum.” Diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2015, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14